Intranet English

Knihovník/knihovnice – Středisko vědeckých informací

Pracovní náplň:

  • agenda odborných elektronických informačních zdrojů: administrace, sledování statistik využívání
  • sledování změn v aktualizovaných e-databázích s návazností na aktualizaci webu a souvisejících systémů
  • průběžná kontrola, údržba a úprava knihovního webu
  • citační a bibliometrické analýzy pro potřeby hodnocení vědecké práce
  • poradenská činnost v oblasti práce v odborných e-zdrojích
  • účast na běžných knihovnických činnostech vč. služeb u výpůjčního a informačního pultu - max. 2 x týdně

Požadujeme:

  •  ukončené SŠ/VOŠ/VŠ vzdělání v oboru knihovnictví či příbuzných oborech, případně praxe v oboru
  • alespoň pasivní znalost anglického jazyka
  • výborná uživatelská znalost práce na PC
  • pečlivost, samostatnost, spolehlivost, ochotu učit se novým věcem, vstřícnost k lidem, dobré komunikační schopnosti
  • výhodou:
  • orientace v odborných elektronických informačních zdrojích, zejména z oblasti biomedicíny
  • zkušenost s EZB, EZproxy
  • zkušenosti se správou/tvorbou webových stránek
  • znalost akademického prostředí

Nabízíme:

  • plný pracovní úvazek (zkrácený pracovní úvazek lze dohodnout na omezenou dobu)
  • pracoviště: Středisko vědeckých informací Fyziologického ústavu AV ČR, Vídeňská 1083, Praha 4 – Krč
  • bližší informace o pracovišti najdete na:  http://sun2.biomed.cas.cz/fgu/knihovna/svi_fgu.html
  • dobrá dopravní dostupnost MHD, možnost parkování
  • zajímavou a různorodou práci v příjemném prostředí moderní akademické knihovny a malého kolektivu
  • možnost získání nových dovedností a znalostí
  • platové ohodnocení dle Vniřního mzdového předpisu Fyziologického ústavu
  • 5 týdnů dovolené, závodní stravování s příspěvkem zaměstnavatele
  • pracovní smlouva bude uzavřena na dobu určitou na 1 rok v návaznosti na vnitřní předpisy, další prodloužení pracovní smlouvy je na dohodě zaměstnance a zaměstnavatele
  • nástup možný od 1.12.2017

Strukturovaný životopis a motivační dopis zasílejte do 31.10.2017 e-mailem na adresu: zuzana.liskova@fgu.cas.cz  Uchazeči, kteří vyhoví výše zmíněným požadavkům, budou v průběhu listopadu 2017 pozváni k pohovoru.