Intranet English

Specialista pro oblast ochrany duševního vlastnictví

Fyziologický ústav Akademie věd České Republiky, v. v. i.  patří k předním výzkumným institucím v České republice. Ústav se zabývá výzkumem v oblasti normální i patologické fyziologie, soustředí se především na studium mechanismů vzniku závažných onemocnění člověka.

Pro nový projekt financovaný z OP VVV, nazvaný „FGU HR Excellence“ (v rámci výzvy HRS4R OPVVV), hledáme novou kolegyni / kolegu s nástupem od 1. 1. 2018 na pozici:

Pracovní náplň:

  • Administrativní agenda související s výsledky duševního vlastnictví (evidence, platby)
  • Zajištění a kontrola podkladů spojených s ochranou duševního vlastnictví
  • Analýza výsledků výzkumu a vývoje a zhodnocení jejich potenciálu v oblasti využití DV
  • Provádění monitoringu patentů v dané oblasti a koordinace externí odborné rešerše
  • Spolupráce s externími poradci v oblasti duševního vlastnictví
  • Spolupráce při přípravě dokumentace pro přihlašování průmyslových práv
  • Zajišťování informovanosti o aktuálně platných procesech ve svěřené oblasti
  • Podpora úspěšného komerčního využití inovativních řešení
  • Ad hoc úkoly v oblasti DV

Požadujeme:

  • VŠ vzdělání právnického či přírodovědeckého směru, PhD výhodou
  • Organizační a komunikativní schopnosti
  • Angličtinu (psaná i mluvená forma) na vyšší úrovni
  • Samostatnost
  • Pečlivost
  • Znalost prostředí VVI výhodou
  • Zkušenost z oblasti duševního vlastnictví výhodou

Nabízíme:

  • Stabilní zázemí veřejné výzkumné instituce
  • Zajímavou práci v akademickém prostředí
  • Finanční ohodnocení dle zadání v projektu
  • Místo pracoviště Praha 4 – Krč
  • Nástup 1. 1. 2018
  • Pracovní smlouva na dobu určitou se zkušební dobou a možností prodloužení
  • 5 týdnů dovolené
  • Možnost využití dotovaných obědů

V případě zájmu o tuto pozici zašlete svůj životopis a motivační dopis na e-mail: personalni@fgu.cas.cz. Vybraní uchazeči budou pozváni na ústní pohovor.

Kontakt:

Fyziologický ústav AV ČR, v.v.i.

Personální oddělení

Vídeňská 1083, 142 20 Praha 4