Naši laboratoř navštívili animátoři z Pevnosti poznání

V olomouckém interaktivním muzeu vědy  Pevnosti poznání chystáme  22. 3. 2018 slavnostní otevření instalace přibližující výzkum olomoucké laboratoře Ústavu experimentální botaniky. Animátoři z Pevnosti poznání přijeli na naše pracoviště proto, aby načerpali inspiraci a vymysleli, jak dětským návštěvníkům přiblížit co nejzajímavěji naši práci.

v Akademii věd jsme pořádali seminář Zdravé potraviny

O tom, co jsou to zdravé potraviny, kterých látek v nich obsažených se máme obávat a které naopak prospívají našemu zdraví, se diskutovalo 7. 12. 2017 v Akademii věd ČR. Seminář, jehož cílem bylo informovat veřejnost o tom, které potraviny jsou přínosné pro zdraví a na co si dávat pozor při jejich výběru, se těšil velkému zájmu. Zúčastnili se lidé různého věku i profesí, studenti, senioři, ekologové, vědci i kuchaři.

Naše laboratoř se od 7. do 9. listopadu otevřela návštěvníkům

Velký zájem byl letos o prohlídku naší laboratoře v rámci Týdne vědy a techniky.  Olomoucké Centrum strukturní a funkční genomiky rostlin navštívilo na 250 zájemců.

Výzkumný program Potraviny pro budoucnost se představil v Praze

Budova Akademie věd ČR patřila 6. listopadu debatám o potravinách, jejich šlechtění, kvalitě a vlivu na zdraví člověka. Týden vědy a techniky totiž letos zahájil výzkumný program Strategie AV21 Potraviny pro budoucnost, jehož koordinátorem je vedoucí naší laboratoře prof. Jaroslav Doležel. 

Svět získá lepší odrůdy pšenice díky Olomouci, Maďarsku a Bruselu

Výzkum dědičné informace planých předchůdců pšenice, na kterém se podílí olomoucké pracoviště Ústavu experimentální botaniky (ÚEB) AV ČR, v. v. i. a maďarský vědec István Molnár, usnadní šlechtění odolnějších odrůd. Individuální vědecko-výzkumný pobyt maďarského vědce v České republice podpořil evropský grant Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA). Projekt byl nyní vybrán mezi třicet nejzajímavějších, které se dnes budou prezentovat v Bruselu.

Špičkoví zahraniční vědci posilují olomoucký tým Ústavu experimentální botaniky AV ČR

Z elitního německého Ústavu Maxe Plancka pro výzkum šlechtitelství rostlin v Kolíně nad Rýnem přechází do laboratoře Ústavu experimentální botaniky v Olomouci (ÚEB), kterou řídí rostlinný genetik profesor Jaroslav Doležel, celá výzkumná skupina.

O Aplikační laboratoř pro zemědělský výzkum byl na Floře Olomouc velký zájem

Letní etapa květinové výstavy Flora Olomouc, která je nejstarší v České republice, přilákala na 30 tisíc návštěvníků. Mnoho z nich se zastavilo u stánku Ústavu experimentální botaniky, který představoval nově vzniklou Aplikační laboratoř pro zemědělský výzkum.

S jedinečným vědeckým pracovištěm pro české šlechtitele se mohou poprvé seznámit návštěvníci Flory Olomouc

Vědci z olomoucké laboratoře Ústavu experimentální botaniky (ÚEB) Akademie věd ČR, v. v. i. mají svůj stánek na mezinárodní výstavě Flora Olomouc. Představují v něm především nově vzniklou Aplikační laboratoř pro zemědělský výzkum, unikátní pracoviště, které nemá v České republice obdoby.  

Žurnál UP: Věda a nuda? To na Veletrhu vědy a výzkumu nikoho nenapadlo!

Hlasité výbuchy, světelné efekty i dým vznášející se nad kahany a kádinkami. A k tomu davy zvídavých návštěvníků. Tak to vypadalo na Veletrhu vědy a výzkumu Univerzity Palackého.

Olomoučtí vědci se podíleli na úplném přečtení genomu ječmene

Mezinárodnímu týmu vědců se po mnohaletém úsilí podařilo získat celou dědičnou informaci ječmene, významné obiloviny, která se využívá především jako krmivo pro hospodářská zvířata a také pro výrobu piva a whisky.

Syndicate content