Intranet English

Vědecký pracovník, postdok v oddělení Biomateriálů

Fyziologický ústav Akademie věd České Republiky, v. v. i. patří k předním výzkumným institucím v České republice. Ústav se zabývá výzkumem v oblasti normální i patologické fyziologie, soustředí se především na studium mechanismů vzniku závažných onemocnění člověka. V současné době spravuje čtyři projekty OP VVV ve fázi realizace a další ve fázi příprav či udržitelnosti. Oddělení biomateriálů a tkáňového inženýrství hledá posilu do týmu na pozici:

VĚDECKÝ PRACOVNÍK nebo POSTGRADUÁLNÍ STUDENT

Náplň práce:

  • vědecká práce v oborech interakce cévních, kostních a kožních buněk s umělými i přírodními materiály pro tkáňové náhrady a tkáňové inženýrství
  • konstrukce bioarteficiálních náhrad cév, srdečních chlopní, kostí, kloubů a kůže
  • práce s buněčnými kulturami v statických i dynamických systémech
  • Imunocytochemické barvení, enzymatické imunosorbentní eseje, fluorescenční a konfokální mikroskopie, průtoková cytometrie, PCR v reálném čase a další biochemické metody

Požadujeme:

  • vzdělání VŠ (přírodovědeckých, lékařských a farmaceutických fakult, nebo některých oborů VŠCHT či ČVUT)
  • organizační, koordinační a komunikační schopnosti
  • samostatnost, odpovědnost, pečlivost, proaktivní přístup
  • znalost práce na počítači (MS Office,  práce s internetem)

Nabízíme:

  • stabilní zázemí veřejné výzkumné instituce
  • zajímavou práci v moderních laboratořích (Praha 4 – Krč a Vestec)
  • možnost osobního růstu – postgraduální studium
  • výjezdy na zahraniční odborné konference a stáže
  • zaměstnanecké benefity
  • nástup dohodou
  • práce na plný úvazek, práce na zkrácený úvazek
  • pracovní smlouva na dobu určitou se zkušební dobou a možností prodloužení

V případě zájmu o tuto pozici zašlete svůj životopis a motivační dopis na e-mail: personalni@fgu.cas.cz

Vybraní uchazeči budou pozváni na ústní pohovor.

Odpovědí na tento inzerát (resp. zasláním životopisu) bere uchazeč o zaměstnání na vědomí, že v souvislosti s probíhajícím výběrovým řízením na konkrétní pracovní pozici, dochází ze strany Fyziologického ústavu AV ČR v. v. i., ke zpracování osobních údajů.

Povinné informace související se zpracováním osobních údajů jsou dostupné na webových stránkách www.fgu.cas.cz.