Nacházíte se

Fyzikální ústav spolupořádá konferenci o nanovědách ICN+T

Až 400 odborníků v oblasti nanověd a nanotechnologií z celého světa přitáhne do Brna vědecká konference ICN+T 2018, která začíná v neděli 22. července a potrvá do 27. července. Konference představuje celosvětové fórum k diskusím o nejnovějším vývoji vědy a techniky v oboru nanotechnologií a příslušných přístrojů a metodik. Mezi odborná témata, ke kterým budou vědci z různých koutů světa přispívat, patří například mikroskopie, spektroskopie či nanofotonika nebo nanomagnetismus.

Vedle více než 50 plenárních zasedání a rozmanitého technického programu budou přítomni s výstavou také prodejci nejnovějšího dostupného vybavení v uvedené oblasti, včetně elektronových mikroskopů, přičemž v této oblasti jsou výrobci z České republiky na světové špičce. Exponáty doplní posterové prezentace účastníků, zejména mladých vědců, kde bude poskytnuta příležitost k diskusi mezi účastníky a prodejci. Konference proběhne v areálu Veletrhu Brno (pavilon E).

Konference je pokračováním série ICN+T vyplývající ze sbližování mezinárodní konference o rastrovací tunelové mikroskopii / souvisejících technikách (STM) a dalších nanotechnologických oborů, sjednocených na konferenci v Basileji v roce 2006. Poté se série vyvinula v atraktivní vědecké setkávání pokrývající škálu různých témat v oblasti nanověd a nanotechnologií. Po Basileji byla hostitelstvím této prestižní konference poctěna další města z celého světa: Stockholm 2007, Keystone 2008, Peking 2010, Paříž 2012 a 2013, Vail 2014 a Busan 2016, k nimž se nyní připojuje Brno 2018.

Společná organizace konference v Brně je výsledkem spolupráce výzkumných infrastruktur CEITEC Nano a Laboratoř nanostruktur a nanomateriálů (LNSM) Fyzikálního ústavu AV ČR, které podaly žádost o pořádání již v roce 2013. Konference ICN+T v Brně také získala formální schválení Mezinárodní unie pro vakuovou vědu, techniku ​​a aplikace (IUVSTA).