„Meteorologové jsou částečně vědci a částečně básníci. Obdivují pestrost a krásu počasí, vzrušeně prožívají jeho vrtochy a radují se ze splnění svých předpovědí.“
(KRŠKA, Karel a ŠAMAJ, Ferdinand. Dějiny meteorologie v českých zemích a na Slovensku. Vyd. 1. V Praze: Karolinum, 2001. ISBN 80-7184-951-0)
- Esej Ludvíka Vaculíka, zachycující návštěvu na Milešovce u tehdejšího pozorovatele Petra Kabeše
(VACULÍK, Ludvík. Milešovka. Literární noviny, 1992, 3(16), s. 9. ISSN 1210-0021. Dostupné také z: http://archiv.ucl.cas.cz/index.php?path=LitNIII/3.1992/16.)
-
A Process In The Weather Of The Heart - Poem by Dylan Thomas – po levé straně k prokliknutí další takto tematicky zaměřená poezie
- Michael Gordon: Weather – postminimalistická hudební kompozice pro smyčcový orchestr
- Lukáš Jiřička, Martin Ježek: Jak se dělá počasí – zvuková kompozice
-
Oblačné knihy básní v Knihovně ÚFA: Mraky Pavla Novotného, Historie mraků H. M. Enzensbergera, Atlas oblačnosti Romana Szpuka
-
Knihy s literární tématikou v Knihovně ÚFA: Převleky mého města Adolfa Branalda
- Báseň Oblaka Viktora Dyka (sbírka A porta inferi)
- V ulici, ve které stojí budova ÚFA, se nachází dům s pozoruhodnou historií: od roku 1935 (a pravděpodobně až do své smrti) zde žil František Drtikol. Podle vzpomínek pamětníků na ploché střeše domku meditoval ve stoje tak dlouho, že mu na rozpažené paže sedaly spořilovské sýkorky. V roce 1945 se účastnil spořilovských bojů a později byl účastníkem místních brigád. Více informací podává revue PROSTOR - architektura, interiér, design.