Filtrovat články

NS_1906

V rámci červnového šetření Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i., položilo všem respondentům otázku, která na jedenáctibodové škále s body 1 až 5 reprezentujícími levou část spektra, s bodem 6 představujícím střed a body 7 až 11 zastupujícím pravou stranu, sleduje levopravou politickou orientaci: „V politice lidé někdy hovoří o pravici a levici. Kam byste se sám zařadil na této stupnici?“

Zobrazit všechny zprávy z výzkumu

Číst dál...

V září 1969 se tehdejší ÚVVM ptal občanů ČSSR na jejich souhlas či nesouhlas s emigrací československých spoluobčanů.

Číst dál...

NS_1906

V červnovém šetření CVVM SOÚ AV ČR položilo všem dotázaným několik otázek týkajících se hodnocení současné situace ve světě, pokud jde o mezinárodní vztahy, ekonomiku, bezpečnost, řešení konfliktů či řešení globálních problémů v oblasti životního prostředí, a hodnocení působení vybraných významných aktérů (států či organizací), kteří mají podstatný vliv na vývoj celkové politické a bezpečnostní situace ve světě a na vývoj celkové ekonomické situace v globálním měřítku.

Zobrazit všechny zprávy z výzkumu

Číst dál...

NS_1906

V reprezentativním šetření CVVM SOÚ AV ČR byla v červnu 2019 vybraným občanům položena otázka, zda důvěřují některým institucím. Šetření konkrétně zjišťovalo důvěru ve vztahu k veřejnému ochránci práv (ombudsmanovi), Ústavnímu soudu a Nejvyššímu kontrolnímu úřadu.

Zobrazit všechny zprávy z výzkumu

Číst dál...

NS_1906

V červnovém šetření CVVM známkovali občané České republiky činnost politických stran a institucí. Použita byla školní klasifikace, kde nejlepší známkou je jednička, nejhorší pětka.

Zobrazit všechny zprávy z výzkumu

Číst dál...

NS_1906

V reprezentativním šetření CVVM SOÚ AV ČR byla v červnu 2019 vybraným občanům položena otázka, zda důvěřují základním ústavním institucím.

Zobrazit všechny zprávy z výzkumu

Číst dál...

NS_1906

V šetření realizovaném v červnu 2019 CVVM tradičně zjišťovalo podporu politických stran ve veřejnosti a ochotu zúčastnit se parlamentních voleb. V tiskové zprávě jsou publikovány dva odlišné typy informací: volební model a stranické preference.

Volební model naznačuje předpokládané výsledky hypotetických voleb do Poslanecké sněmovny PČR v období konání výzkumu.

Stranické preference vypovídají o sympatiích k politickým stranám v souboru všech občanů s volebním oprávněním, tj. i těch, kteří k volbám nepůjdou nebo nevědí, koho by volili.

Zobrazit všechny zprávy z výzkumu

Číst dál...

NS_1905

V květnovém šetření Centrum pro výzkum veřejného mínění dotazovalo sadu otázek týkajících se postojů české veřejnosti k přijímání uprchlíků a k situaci spojené s migrační krizí. Dotazovaní konkrétně vyjadřovali své postoje k přijímání uprchlíků z oblastí postižených válečným konfliktem obecně a konkrétně pak uprchlíků z Blízkého východu a severní Afriky. Součástí dotazování bylo i zmapování zájmu o aktuální vývoj okolo této situace a vnímání situace jako bezpečnostní hrozby.

Zobrazit všechny zprávy z výzkumu

Číst dál...

NS_1810

V zářijovém a říjnovém šetření roku 2018 CVVM SOÚ AV ČR byly položeny některé otázky v souvislosti s volbami do obecních zastupitelstev. Zářijové šetření, jež volbám konaným ve dnech 5. a 6. října předcházelo, byly zkoumány vedle potenciální volební účasti také otázky, jak moc občané o nadcházejících volbách přemýšlejí, nakolik znají kandidáty, zda budou vybírat jednu kandidátní listinu nebo kandidáty z více kandidátních listin a nakolik pevně už jsou rozhodnuti, pokud jde o jejich zamýšlenou volbu. Říjnový výzkum, který se konal již po volbách, pak vedle volební účasti opět zkoumal to, kdy se lidé rozhodli, zda a koho budou volit, zda volili konkrétní kandidátní listiny, nebo jestli volili kandidáty z více kandidátních listin, jak jsou spokojeni s výsledkem voleb, zda znají zvolené kandidáty, jak velkou změnu ve vedení obce znamená výsledek voleb a jak jsou spokojeni s předchozím zastupitelstvem.

Zobrazit všechny zprávy z výzkumu

Číst dál...

NS_1905

CVVM Sociologického ústavu AV ČR, v. v. i., v květnovém šetření zjišťovalo, zda dotázaní důvěřují vybraným vrcholným politikům. Předložený seznam tentokrát obsahoval jména třiceti čelných ústavních činitelů. Do výzkumu byli zařazeni prezident, předseda Senátu, předseda Poslanecké sněmovny, členové vlády, předsedové poslaneckých klubů parlamentních politických stran, ombudsmanka, guvernér ČNB a předseda Ústavního soudu.

Zobrazit všechny zprávy z výzkumu

Číst dál...