Klimatická změna se považuje za závažný problém už od konce 80. let, ale u nás se vlivem silné klimaskepse dostává do veřejné diskuse až v poslední době. Je vnímána jako hrozba pro samotné přežití lidstva, ale zároveň může znamenat i příležitost ke změně společnosti.
Jak se můžeme podílet na řešení zdola, jako jednotlivci i v rámci různých komunit či hnutí? Přijďte diskutovat na workshop, kde bude představen výzkum sociálních hnutí a komunit vztahujících se ke změně klimatu ve světě a v Česku, a své vize a praktická řešení budou prezentovat hosté ze spolků, hnutí a neziskových organizací (Limity jsme my, Fridays for Future, Asociace místních potravinových iniciativ, Permakultura CS). Workshop organizuje a moderuje Marta Kolářová (Sociologický ústav AV ČR, v.v.i.) v rámci Strategie AV 21 „Globální konflikty a lokální souvislosti“.
Příspěvky:
- Arnošt Novák (Fakulta humanitních studií UK)
Jsme ozbrojeni jen recenzovanými vědeckými články“? Klimatická spravedlnost, sociální hnutí a riziko technokratické politiky - Marta Kolářová (Sociologický ústav AV ČR, v. v. i.)
Hnutí za regeneraci ekosystémů i sociálních vztahů v době klimatické změny - Josef Patočka (Limity jsme my)
- Marek Jankovský (Fridays for Future)
- Jan Valeška (Asociace místních potravinových iniciativ)
- Kateřina Horáčková (Permakultura CS)
- Panelová diskuse
Počet míst je omezen, prosím, registrujte se do 26. 5. na emailu: marta.kolarova@soc.cas.cz. Informace o akci naleznete také na Facebooku.
Facebook
Twitter
Tweets by Sociologicky
Newsletter