Intranet

ODBORNÝ PRACOVNÍK / JUNIOR ASISTENT PATOLOGIE SLP (VŠ, SŠ)

Fyziologický ústav Akademie věd České Republiky, v. v. i. patří k předním výzkumným institucím v České republice. Ústav se zabývá výzkumem v oblasti normální i patologické fyziologie, soustředí se především na studium mechanismů vzniku závažných onemocnění člověka. Oddělení Biologické kontroly hledá kolegyni/kolegu s odborným vzděláním odpovídajícího zaměření, která/který má chuť, nadšení a odhodlání podílet se na preklinickém testování nových potenciálních léčiv. Preklinické testování kandidátních látek na léčiva na zvířatech je nezbytnou součástí vývoje nových léčiv.

ODBORNÝ PRACOVNÍK/ JUNIOR ASISTENT PATOLOGIE SLP (VŠ, SŠ)

Náplň práce:

  • Odběry krve a aplikace látek laboratorním zvířatům (i.v., i.p., s.c., i.d.)
  • Nekropsie (pitva laboratorních zvířat) a její vyhodnocení
  • Patologie (odběry tkání a orgánů laboratorních zvířat pro další histologické zpracování)
  • Příprava podkladů k plánům studie a zprávám (Study Plan, Study Report)
  • Vedení záznamové dokumentace
  • Metrologie – součinnost s metrologem a dodržování zásad metrologie
  • Dodržování zásad SLP („Zásady správné laboratorní praxe“ Vyhláška č. 86/2008 Sb.) a Zákona na ochranu zvířat č 359/2012 a dále práce v souladu s platnými SOP a plánem studie. Řídí se pokyny vedoucího studie.
  • Plánuje, organizuje, vede a hodnotí preklinické testy kontroly kvality. Výsledky testů samostatně vyhodnocuje, vyhotovuje pracovní protokoly testů a podílí se na statistickém vyhodnocení získaných dat a zpracování výsledků experimentálních prací do formy závěrečných zpráv.

Požadavky:

  • SŠ/ VŠ vzdělání v oboru veterinárního lékařství, biologie, biochemie, molekulární biologie nebo jiném odpovídajícím oboru s minimálně roční praxí v oboru
  • Znalost práce se zvířaty výhodou
  • Znalost technik laboratorní práce
  • Pracovitost, samostatnost, spolehlivost, pečlivost, flexibilita, ochota učit se nové techniky
  • Základní znalost anglického jazyka
  • Znalost práce na počítači (Excel, Word) a základní vyhodnocování výsledků

Nabízíme:

  • Stabilní zázemí veřejné výzkumné instituce
  • Zajímavou práci v tvůrčím akademickém prostředí
  • Odpovídající finanční ohodnocení
  • Nástup leden 2019
  • Závodní stravování s příspěvkem zaměstnavatele
  • 6 týdnů dovolené

V případě zájmu o tuto pozici zašlete svůj životopis a motivační dopis na e-mail: personalni@fgu.cas.cz. Vybraní uchazeči budou pozváni na ústní pohovor.

Odpovědí na tento inzerát (resp. zasláním životopisu) bere uchazeč o zaměstnání na vědomí, že v souvislosti s probíhajícím výběrovým řízením na konkrétní pracovní pozici, dochází ze strany Fyziologického ústavu AV ČR v. v. i., ke zpracování osobních údajů. Povinné informace související se zpracováním osobních údajů jsou dostupné na webových stránkách www.fgu.cas.cz.