Vacancy

Archeologický ústav Akademie věd České republiky, Brno, v. v. i.,
vyhlašuje dne 9. 12. 2019

výběrové řízení na pozici:

Vysokoškolsky vzdělaný/á pracovník/pracovnice oddělení archivu Archeologického ústavu AV ČR, Brno, v. v. i., dokumentátor/ka.

Pracovní náplň:

Do archivu ARÚ Brno hledáme kolegu/kolegyni, jehož/jejíž náplní práce bude práce s fondem archivních dokumentů a jejich převod do digitální podoby (tvorba metadat).

Nabízíme:

  • poloviční pracovní úvazek na dobu určitou (2020)
  • zázemí renomované vědecké instituce
  • vstřícný a inspirativní kolektiv, moderní pracovní prostředí
  • možnosti dalšího vzdělávání (účast na konferencích, jazykové kurzy)
  • zapojení do budování základní infrastruktury české archeologie, podíl na záchraně a uchování archeologického informačního dědictví
  • sdílení nových zkušeností na poli digitálních humanitních věd či účast v souvisejících projektech
  • zaměstnanecké benefity (5 týdnů dovolené, příspěvek na rekreaci a kulturu)

Požadavky:

  • vysokoškolské vzdělání v oboru archeologie
  • zkušenost z terénních archeologických výzkumů
  • schopnost práce s textovými editory, databázovými systémy, tabulkovými procesory
  • spolehlivost, zodpovědnost, preciznost, samostatnost, ale i schopnost týmové práce, dobré komunikační schopnosti, pracovitost a zájem o rozvíjení vlastních dovedností

Poloviční pracovní úvazek na dobu určitou; předpokládaný nástup od ledna roku 2020.

Nabídky spolu se životopisem, motivačním dopisem a názvem pozice, o kterou se ucházíte, zašlete prosím elektronicky na e-mailovou adresu:
Podrobnější informace tamtéž.

Po ukončení výběrového řízení budou uchazeči informováni e-mailem nebo telefonicky.
Datum uzávěrky přihlášek: 13. 12. 2019.

Dovolujeme si Vás informovat, že zasláním odpovědi na inzerát poskytujete příslušnému správci své osobní údaje, a to za účelem realizace výběrového řízení a uzavření pracovní smlouvy nebo dohody (DPP, DPČ) ohledně Vámi vybrané pozice. Toto zpracování Vašich osobních údajů bude prováděno na právním základě splnění smlouvy dle 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Vaše osobní údaje budou zpracovávány pouze v nezbytném rozsahu a pouze po dobu trvání výběrového řízení na danou pozici. Zpracování Vašich osobních údajů bude dostatečně zabezpečeno, Vaše osobní údaje nebudou bez Vašeho souhlasu předávány třetím osobám.
V souladu s příslušnými právními předpisy Vás informujeme, že máte právo:
(i) na přístup k osobním údajům,
(ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů,
(iii) na výmaz osobních údajů,
(iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech,
(v) na přenositelnost údajů,
(vi) vznést námitku proti zpracování
(vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.

vysokoškolsky vzdělaný/á pracovník/pracovnice oddělení archivu Archeologického ústavu AV ČR, Brno, v. v. i., pozice správce infrastruktury.

do archivu ARÚ Brno hledáme kolegu či kolegyni, který/á se bude podílet na správě a rozvoji vědecké infrastruktury Archeologický informační systém České republiky (AIS CR). Náplň práce zahrnuje správu a tvorbu databází archivu ARÚ Brno, kontrolu konzistence dat, rozvoj, optimalizaci a udržitelnost využívaných řešení archivace dat a fondu dokumentů v digitální formě.

Nabízíme:

  • částečný pracovní úvazek (0,6) na dobu určitou (po dobu trvání projektu 2020-2022) s možností trvalého uplatnění
  • možnosti dalšího vzdělávání (účast na konferencích)
  • zapojení do budování základní infrastruktury české archeologie, možnost podílet se na záchraně archeologického informačního dědictví, včetně sdílení nových zkušeností na poli digitálních humanitních věd či účast v souvisejících projektech
  • zaměstnanecké benefity (stravenky, 5 týdnů dovolené, příspěvek na rekreaci a kulturu)

Požadavky:

  • vysokoškolské vzdělání v oboru archeologie, případně příbuzných oborů
  • zkušenost z terénních archeologických výzkumů a přípravou nálezových zpráv výhodou (není však podmínkou)
  • zkušenost se správou a tvorbou databází (Access), znalost SQL výhodou
  • rutinní schopnost práce s tabulkovými procesory (MS Excel/LibreOffice Calc)
  • základní znalost GIS (QGIS)
  • výhodou zkušenost s programováním apod.
  • spolehlivost, zodpovědnost, preciznost, motivovanost, samostatnost, schopnost týmové práce, pracovitost a zájem o rozvíjení vlastních dovedností
  • znalost anglického jazyka

Částečný pracovní úvazek (0,6) na dobu určitou (2020-2021); nástup leden roku 2020.