Odborný pracovník / pracovnice Centra transferu technologií

Heyrovského ústav je součástí Akademie věd ČR a věnuje se mezinárodně špičkovému výzkumu v oblastech souvisejících s fyzikální chemií. Na vědeckých projektech se podílí týmy složené z výzkumníků z různých koutů světa.

AV ČR stanovuje cíle Transferu znalostí a technologií (TZT) v souladu s principy Zodpovědného výzkumu a inovací (Responsible Research and Innovations – RRI) s primární snahou maximalizovat společenský dopad TZT při zohlednění kritérií finanční efektivity a přispění ke konkurenceschopnosti tuzemského průmyslu. Cílem Heyrovského ústavu je podílet se na zavádění inovací do praxe s důrazem na vysoký potenciál uplatnění výsledků VaV v aplikační sféře při dodržení principů udržitelného rozvoje na domácí i zahraniční úrovni.

Do nově vytvářeného Centra transferu technologií hledáme kolegu / kolegyni na klíčovou pozici.

Náplň práce:

  • Odborná činnost a poradenství v oblasti transferu technologií
  • Asistence vědeckým pracovníků při přípravě potenciálně vhodných výsledků k patentování
  • Vyhledávání vhodných partnerů z aplikační sféry
  • Komunikace s Centrem transferu technologií AV ČR
  • Udržování databáze výsledků

Požadujeme:

  • Minimálně vysokoškolské bakalářské vzdělání
  • Praxe v oblasti transferu technologií výhodou
  • Orientace v pravidlech duševního vlastnictví
  • Znalost akademického prostředí výhodou
  • Pokročilá znalost AJ
  • Komunikační a rozhodovací schopnosti
  • Aktivní přístup a ochota překonávat překážky

Nabízíme:

  • práci na plný úvazek s pružnou pracovní dobou
  • Práci v mezinárodním akademickém prostředí
  • Přímý kontakt se zajímavým prakticky uplatnitelným výzkumem
  • 5 týdnů dovolené + 3 dny sick days
  • Podpora dalšího vzdělávání vč. jazykových kurzů
  • Příspěvek na rekreaci nebo penzijní připojištění
  • Stravenky plně hrazené zaměstnavatelem
  • Další benefity v souladu s kolektivní smlouvou
  • Pracovní poměr na dobu určitou do konce roku 2022 s perspektivou prodloužení na dobu neurčitou
  • Nástup leden 2020

Strukturovaný životopis s motivačním dopisem pošlete paní Martině Pohlové: martina.pohlovaatjh-inst.cas.cz

Application deadline
15. 12. 2019