UACH > O NÁS > Pracovní příležitosti – kariéra

Pracovní příležitosti – kariéra

Postdoktorand/vědecký pracovník pro analýzu struktury monokrystalů

Náplň práce

  • Péče o monokrystalový RTG difraktometr, měření a řešení struktury monokrystalů.
  • Práce v malém týmu na řešení projektů základního i aplikovaného výzkumu, podpora profesního růstu, možnost zahraničních pobytů
  • Spolupráce na přípravě a realizaci projektů
  • Řešení vlastních projektů

Požadavky

  • Ph.D. nebo ekvivalent ve fyzikálním nebo chemickém oboru
  • Samostatnost, spolehlivost, pečlivost, flexibilita, motivace k vývoji nových věcí
  • Publikační činnost, případně další výsledky odpovídající délce a charakteru praxe

Co nabízíme

  • Plný pracovní úvazek, kreativní pracovní prostředí a podporu zkušeného týmu
  • Stabilní zázemí
  • Kvalitní výzkumná infrastruktura
  • Odpovídající mzdové ohodnocení, příspěvky na stravné, dotované jazykové kurzy
  • Možnost výzkumu orientovaného na využití v praxi
  • Nástup dle dohody.

Místo pracoviště

  • Husinec – Řež
  • Výborná dopravní dostupnost z Prahy (vlak, bus, kolo).

Kontakt

  • Přihlášku se strukturovaným odborným životopisem a kopií dokladů o ukončeném vzdělání zašlete na e-mailovou adresu ecorchard@nulliic.cas.cz (Petra Ecorchard).
  • Po skončení výběrového řízení budou uchazeči informováni e-mailem nebo telefonicky.

Syntetický chemik, odborný nebo vědecký pracovník či Postdoktorand

Základní popis

  • Jedná se o práci na pomezí anorganické a organické chemie.

Náplň práce

  • Syntéza nových elektro-neutrálních a iontových klastrových sloučenin boru, jejich komplexů s přechodnými kovy a funkčních molekul pro pokročilé aplikace, především ve vývoji nových netradičních léčiv.
  • Většinu náplně bude představovat samostatná práce v laboratoři, zejména příprava nových látek s cílenými vlastnostmi a jejich charakterizace.
  • Příprava podkladů pro publikační výstupy a periodické zprávy projektů.

Požadavky

  • Ukončené VŠ vzdělání v oboru anorganická, organická chemie, či podobném oboru, Ph.D. titul je výhodou.
  • Alespoň středně pokročilá znalost anorganické či organické syntézy.
  • Základní znalosti charakterizace látek metodami NMR, MS, UV-Vis spektroskopie a dalších metod.
  • Odpovědnost, spolehlivost a motivace přispět ke splnění společných cílů.
  • Znalost MS Office; znalost práce s odbornou literaturou.
  • Anglický jazyk na dobré úrovni.
  • Ochota k učení se nových věcí.

Co nabízíme

  • Plný pracovní úvazek.
  • Různorodou pracovní náplň v základním výzkumu.
  • Práci v renomovaném mezioborovém kolektivu, který spolupracuje se špičkovými světovými pracovišti.
  • Možnost práce na výzkumu orientovaném na využití v praxi, možnosti dalšího studia a vzdělávání.

Kontakt

  • Pokud Vás nabídka zaujala, pošlete prosím motivační dopis, spolu s vaším strukturovaným životopisem a doporučením Vašeho předchozího zaměstnavatele či školitele na na e-mailovou adresu gruner@nulliic.cas.cz (Bohumír Grüner).