Ústav experimentální medicíny AV ČR, v. v. i.

Výzkumný pracovník v oblasti biomateriálů

Ústav Experimentální Medicíny AVČR v. v. i. hledá vhodné kandidáty/kandidátky na pozici Výzkumný pracovník v oblasti biomateriálů pro skupinu Tkáňového inženýrství.

Náplň práce:

  • Podíl na výzkumu a vývoji biomateriálů určených do oblasti tkáňového inženýrství a regenerativní medicíny (vývoj materiálů na bázi biopolymerů do oblasti léčby kloubní chrupavky, kostí, stomatologii, pro hojení ran a pod..)
  • Podíl na vývoji biomateriálů na bázi mezibuněčné hmoty tkání
  • Podíl na vývoji materiálů určených pro využití v oblasti „3D bio-printingu“
  • Optimalizace vlastností vyvíjených materiálů pro cílené použití (optimalizace mechanických a biologických vlastností,  síťovacích reakcí, kinetiky gelace, stability materiálu a pod.. )
  • Studium vlivů parametrů využívaných biopolymerů na tyto vlastnosti
  • Spolupráce s týmy pro testování biologických vlastností a preklinické testování terapeutického efektu vyvíjených materiálů

Naše požadavky

  • Vysokoškolské vzdělání zaměřené na chemii materiálů, biomateriály, chemii polymerů, makromolekulární chemii, biopolymery, medicinální chemii, fyzikální chemii nebo jiný relevantní obor (PhD nebo zájem o získání titulu PhD výhodou)
  • Samostatnost, spolehlivost, pečlivost, flexibilita, ochota učit se nové věci
  • Zkušenost z oboru a praxe s měřením reologických vlastností výhodou
  • Aktivní znalost anglického jazyka
  • Schopnost orientace v odborné literatuře a patentech
  • Dobrá znalost práce na PC s programy MS Office
  • Zájem řešit komplexní a víceoborové úkoly

Nabízíme

  • Stabilní zázemí veřejné výzkumné instituce
  • Zajímavou práci v akademickém prostředí
  • Nástupní mzda dle praxe a vzdělání od 32 000,-
  • Pružná pracovní doba
  • 5 týdnů dovolené + 5 dnů zdravotního volna
  • Možnost využití dotovaných obědů
  • Podpora dalšího vzdělávání (jazykové a odborné kurzy, PhD studium)
  • Možnost i částečného úvazku

Termín nástupu:  ihned

Místo pracoviště : Praha 4 – Krč

Přihlášky do výběrového řízení spolu se strukturovaným životopisem zasílejte na adresu: lucie.wolfova@iem.cas.cz
V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit.

Ústavní podatelna:
budova La 2. patro, č. dveří 2.18
Po–Pá   9:00–13:00

Datová schránka:
kqcnc2p

Sociální sítě:
facebook(1)  instagram(1)  youtube

Kontakty

Vídeňská 1083
142 20 Praha 4-Krč
Česká republika
+420 241 062 230