Researcher in Optical Spectroscopy of Solar Energy Materials

Text

Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (FZU) je veřejná výzkumná instituce, zaměřená na základní aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. FZU je největším ústavem Akademie věd České republiky s více než 1300 zaměstnanci, kde nemalý počet tvoří zahraniční pracovníci. Ambicí FZU je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, kondenzovaných systémů, pevných látek, optiky, fyziky plazmatu a laserové fyziky.

Fyzikální ústav AV ČR je od 26. dubna 2019 držitelem certifikátu HR Excellence in Research Award (Ocenění excelence lidských zdrojů ve výzkumu), které uděluje Evropská komise. FZU, jako největší pracoviště Akademie věd, se tak zařadil do prestižní skupiny evropských institucí majících právo používat tuto certifikaci.

Do našeho výzkumného týmu doc. Mgr. Jakuba Holovského, Ph.D. hledáme nového kolegu/kolegyni na pozici:

• Budete součástí týmu, který propojuje Fyzikální ústav a Fakultu elektrotechnickou ČVUT v Praze
• Budete ve styku se zahraničím, zejména Švýcarskem (EPFL) a Anglií (Southampton)
• Pošleme Vás alespoň na půl roku na zahraniční stáž

Pozice je vhodná i pro studenty VŠ vyššího ročníku. Možnost zkráceného úvazku.

Náplň práce:
• Obsluha a programování experimentálního vybavení
• Participace na vědeckých projektech
• Spolupráce se studenty
• Prezentace vědeckých výsledků, publikační činnost
• Navazování a udržování (mezinárodních) pracovních kontaktů

Kvalifikační požadavky:
• Magisterské nebo doktorské vzdělání v oblasti fyziky, elektrotechniky, nebo fyzikální chemie
• Nadšení pro technologii fotovoltaické přeměny energie
• Ochota zkoumat nové neprobádané efekty
• Systematičnost
• Ambicióznost
• Dobrá znalost angličtiny

Nabízíme:
• Zajímavou práci pro prestižní vědeckou instituci, s možností pracovních výjezdů do zahraničí
• Podporu profesního a soukromého života – flexibilní pracovní doba, homeoffice
• Podporu dalšího vzdělávání, odborné jazykové kurzy
• Notebook
• 5 týdnů dovolené + 5 sick days
• Stravenky, Multisport karta, sportoviště přímo v areálu (tenis, volejbal, basketbal, stolní tenis)
• Po prvním roce příspěvek na penzijní připojištění a dovolenou
• Návštěvní místnost pro děti přímo v areálu pracoviště

Doplňující informace:
Pracovní poměr na dobu určitou 1 rok s perspektivou dlouhodobé spolupráce

Plný úvazek, případně dle dohody

Nástup možný ihned

Místo výkonu práce – Praha 6 – Střešovice

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis v Čj na níže uvedený email.

Těšíme se na Vaše reakce!

Informace o zpracování osobních údajů