Síťový administrátor/ka

Text

Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (FZU) je veřejná výzkumná instituce, zaměřená na základní a aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. FZU je největším ústavem Akademie věd České republiky s více než 1300 zaměstnanci, kde nemalý počet tvoří zahraniční pracovníci. Ambicí FZU je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, kondenzovaných systémů, pevných látek, optiky, fyziky plazmatu a laserové fyziky.

Do našeho výpočetního střediska hledáme nového kolegu/kolegyni na pozici:

(s možností zkráceného úvazku)

Naše servery jsou připojeny 100 Gbps sítí do mezinárodní gridové infrastruktury a dalšími 40 Gbps do internetu. Úkolem pracovníka na této pozici je sledovat a analyzovat síťový provoz (používáme Observium), instalovat perfsonar server (https://www.perfsonar.net/) pro testy WAN a udržovat a aktualizovat konfigurace síťových prvků Cisco a Huawei.

Součástí práce je pravidelný kontakt s podobnými gridovými středisky po celém světě a možnost prezentace výsledků práce na mezinárodních akcích ve světě.

Pozice je vhodná i pro studenty VŠ, možnost zkráceného úvazku nebo práce na ŽL.

Náplň práce:

  • Dohled a analýza síťového provozu (Observium)
  • Instalace perfsonar serveru
  • Pravidelná údržba a aktualizace konfigurace síťových prvků Cisco a Huawei
  • Návrhy upgradů sítě na základě analýzy provozu

Kvalifikační požadavky:

  • Nutné znalosti: TCP/IP, IPv6, routovacích protokolů, síťových služeb a DHCP, NTP
  • Zkušenost s SNMP monitoringem pomocí Netflow, debugování zachytáváním packetů
  • Znalost angličtiny, minimálně písemné komunikace
  • Samostatnost, zodpovědný přístup ke svěřeným úkolům

Nabízíme:

  • Notebook, možnost práce z domu
  • Podporu profesního a soukromého života - flexibilní pracovní doba
  • 5 týdnů dovolené + 5 sick days
  • Podporu dalšího vzdělávání, odborné a jazykové kurzy
  • Stravenky, Multisport karta
  • Po prvním roce příspěvek na penzijní připojištění a dovolenou
  • Zajímavou práci pro prestižní vědeckou instituci, s možností pracovních výjezdů do zahraničí

Doplňující informace:

Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení.

Výše úvazku flexibilní, dle dohody.

Nástup možný ihned nebo dle možností uchazeče.

Místo výkonu práce: Praha 8 - Ládví

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis na adresu daceva [at] fzu [dot] cz.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZÚ, na adrese: https://www.fzu.cz/zpracovani-osobnich-udaju