Řada badatelek a badatelů Sociologického ústavu AV ČR v uplynulých týdnech vystupovala v médiích. Přinášíme souhrn jejich komentářů.
Již v minulém měsíci hovořila socioložka Paulína Tabery z Centra pro výzkum veřejného mínění v pořadu Jak to vidí... Českého rozhlasu Dvojka, a to na téma výzkumu veřejného mínění kolem koronavirové krize. Kdo se více bál o život? A kdo situaci vůbec nezvládl?
Pomalu se probíráme z uzavření upůsobené pandemií COVID-19, jedna věc je však podle socioložky Marcely Linkové z oddělení NKC – gender a věda jasná: do popředí se dostala řada palčivých otázek genderové rovnosti ve vědě a inovacích.
Ve komentáři Martina Fendrycha na Aktuálně.cz se objevuje odkaz na publikaci Jak zajistit dostupné bydlení? sociologa Tomáše Hoření Samce z oddělení Socioekonomie bydlení. Tento projekt rozhodně stojí za to si ho připomenout.
Sociolog a politolog Ondřej Císař také v nedávné době komentoval přeskupování sil a formování současné sněmovní opozice. Podle je jedinou šancí středopravých stran domluvit se.
Jan Červenka z Centra pro výzkum veřejného mínění komentoval v Radiožurnálu jeden z nedávných výzkumů veřejného mínění, který se týkal hodnocení ekonomické situace českou veřejností.
V pořadu Mozaika Českého rozhlasu Vltava hovořila socioložka Hana Tenglerová na téma postavení žen v české vědě, a to v souvislosti se stejnojmennou ročenkou, kterou vydává NKC – gender a věda.
Svůj komentář připojila také Kristýna Veitová (taktéž NKC – gender a věda), a to pro článek na téma mužského těla jako normy při diagnostice infarktu. Ten je inspirován sérií příspevků Jedna velikost nesedí všem, která se věnuje genderové dimenzi ve vědě nebo v technologické výrobě.
Socioložku Hanu Haškovou z oddělení Gender & věda dotazovala redaktorka magazínu Žena.cz k tématu bezdětnosti. Například na základě svého dlouhodobého výzkumu potvrzuje, že je bezdětnost v české společnosti stigmatizující.
Facebook
Twitter
Tweets by SociologickyNewsletter