Jilská 1
110 00 Praha 1
tel.: (+420) 221 183 245
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Natáčení vícedílného dokumentárního cyklu, ve kterém dvojice moderátorů pátrá po stopách Jana Husa od minulosti po současnost, se zúčastnili Pavlína Cermanová, Eva Doležalová a František Šmahel.
Všechny díly naleznete na stránkách pořadu.
O zkoumání hrobových nálezů, přístupu k mrtvým a postavení dětí ve středověké společnosti i mnohém dalším s Pavlínou Maškovou.
Celý rozhovor na stránkách časopisu.
Dušan Coufal a Martin Nodl se zúčastnili natáčení populárního magazínu České televize Historie.cs. Hlavní téma tentokrát patřilo husovskému výročí.
Záznam je dustupný na stránkách pořadu.
Vzpomínky českého historika a archeologa, specialisty na oblast církevní archeologie a středověké duchovní kultury, ředitele Centra medievistických studií Akademie věd České republiky a Univerzity Karlovy v Praze.
Všechny díly na stránkách ČRo3 Vltava.
Do příprav cyklu Hrdinové v poezii na stanici Český rozhlas 3 - Vltava se zapojil Martin Šorm. V prvním dílu představil titulního mužského hrdinu ze středověkého románu Tristram a Izalda. V dalším dílu se věnoval postavě Krále rybáře ze středověkého románu Příběh o míse, sepsaného Chrétienem de Troyes na konci 12. století.
Nakladatelství Kohlhammer zveřejnilo rozhovor s Pavlem Soukupem u příležitosti vydání jeho nové knihy o Janu Husovi.
Text najdete na stránkách Kohlhammer Blog.
Po rozsáhlých monografiích Přemyslovci. Budování českého státu a Lucemburkové. Česká koruna uprostřed Evropy přichází neméně rozsáhlé Husitské století. Na jejím vzniku pracovaly téměř tři desítky autorů pod vedením trojice historiků Pavlíny Cermanové, Roberta Novotného a Pavla Soukupa z Centra medievistických studií.
Dušan Coufal vystoupil ve výpravném dokumentu Bratři, synové Karla IV., který natočila Česká televize.
Film je dostupný na webu ČT.
Husitské století navazuje na rozsáhlé monografie Přemyslovci.Budování českého státu a Lucemburkové. Česká koruna uprostřed Evropy. Základem knihy je období vymezené lety 1402 – 1485, příchodem Jana Husa do Betlémské kaple a uzavřením tzv. kutnohorského náboženského smíru, s přesahy na obě strany dějin. Na knize pracovaly tři desítky vědců pod editorským dohledem Mgr. Pavlíny Cermanové, Ph.D., Mgr. Roberta Novotného, Ph.D. a Pavla Soukupa, Ph.D., kteří přijali pozvání do Magazínu Leonardo Civilizace.
Pavlína Mašková o hračkách, které byly v Evropě dosud nalezeny i problematice určení toho, co už je a co ještě není hračkou.
Úvod k problematice i pořad můžete nalézt na stránkách ČRo.
CMS © 2014 | webdesign / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.