Technik / Technička do chemické laboratoře – možnost zkráceného úvazku

Text

Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (FZÚ) je veřejná výzkumná instituce, zaměřená na základní a aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. FZÚ je největším ústavem Akademie věd České republiky s více než 1300 zaměstnanci, kde nemalý počet tvoří zahraniční pracovníci.

Ambicí FZÚ je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, kondenzovaných systémů, optiky, fyziky pevných látek a laserové fyziky.

FZÚ je od 26. dubna 2019 držitelem certifikátu HR Excellence in Research Award (Ocenění excelence lidských zdrojů ve výzkumu), které uděluje Evropská komise. FZÚ, jako největší pracoviště Akademie věd, se tak zařadil do prestižní skupiny evropských institucí majících právo používat tuto certifikaci.

Pro potřeby excelentního vědeckého výzkumu a dalšího rozvoje a správy FZÚ AV ČR, v. v. i. nyní hledáme nového kolegu / kolegyni na pozici:

Náplň práce:

Práce v oddělení optických a biofyzikálních systémů – zaměření na organickou chemii

  • Chemická analýza
  • Přípravné práce pro fyzikální laboratoře ústavu
  • Participace na různých vědeckých projektech chemického zaměření
  • Přidružená administrativa
  • Práce technického zaměření v týmu chemiků s možností kreativního rozvoje a kariérního růstu

Požadavky:

  • VŠ vzdělání v oboru chemie, případně SŠ vzdělání v oboru + min 5 let praxe
  • Znalost makromolekulární chemie výhodou
  • Znalost AJ na pokročilejší úrovni, zejména porozumění psanému textu
  • Uživatelská znalost MS Office, zejména MS Excel
  • Zodpovědný přístup ke svěřeným úkolům
  • Pečlivost, důslednost a profesionalita
  • Zájem o práci v akademickém prostředí

Nabízíme:

  • Přátelské, kreativní prostředí dynamického výzkumného týmu s mezioborovým zaměřením
  • Dovolená 5 týdnů + 5 dnů sick day (alikvótní část ke zkrácenému úvazku)
  • Stravenky v hodnotě 80 Kč / ks (zaměstnanec si platí 36 % z hodnoty stravenky)
  • Možnost navštěvovat jazykové kurzy
  • Zřízení Multisport karty
  • Očkování proti sezónní chřipce
  • Možnost využití rekreačních zařízení FZU v Krkonoších
  • Po roce pracovního poměru ve FZU získává zaměstnanec nárok na penzijní připojištění v hodnotě až 500 Kč / měsíc, příspěvek na rekreaci, rehabilitaci, kulturu a sport (4.200 Kč za rok), příspěvek na rekreaci na každé dítě do 15 let v hodnotě 5. 000 Kč za rok.
  • Návštěvní místnost pro děti zaměstnanců
  • Zvýhodněné pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli
  • Všechny další příspěvky a detaily čerpání jsou zmíněny v Kolektivní smlouvě mezi odborovým orgánem a FZU

Nástup možný dle dohody.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis na níže uvedený e-mail.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZÚ, na adrese: https://www.fzu.cz/zpracovani-osobnich-udaju.