Interní právník/právnička

Perex

Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (FZU) je veřejná výzkumná instituce, zaměřená na základní a aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. FZU je největším ústavem Akademie věd České republiky s více než 1300 zaměstnanci, kde nemalý počet tvoří zahraniční pracovníci. Ambicí FZU je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, kondenzovaných systémů, pevných látek, optiky, fyziky plazmatu a laserové fyziky.

FZU je od dubna 2019 držitelem certifikátu HR Excellence in Research Award (Ocenění excelence lidských zdrojů ve výzkumu), které uděluje Evropská komise. FZU, jako největší pracoviště Akademie věd, se tak zařadil do prestižní skupiny evropských institucí majících právo používat tuto certifikaci.

Text

Do našeho týmu hledáme kandidáty/kandidátky na  pozici Interní právník/právnička

Oblast působnosti:

•    Právo duševního vlastnictví ( včetně  tzv. open access a open data)
•    Právo veřejné podpory  (zejména ve výzkumu, experimentálním vývoji a inovacích )
•    Občanské právo (zejména závazky ze smluv)
•    Pracovní právo (včetně  zaměstnávání cizinců) ve vztahu k veřejné výzkumné instituci

Náplň práce:

•    Vyhotovování a posuzování smluv
•    Tvorba a revize vnitřních předpisů
•    Poskytování právních stanovisek
•    Kooperace s kolegy v týmu
•    Další související činnosti

Požadujeme:

•    VŠ - právní vzdělání
•    Praxi v oboru alespoň 1 rok
•    Pokročilou znalost ČJ a AJ slovem a písmem (samostatná příprava a revize dokumentů)
•    Velmi dobré komunikační dovednosti a schopnost týmové práce
•    Zodpovědnost, pečlivost
•    Uživatelskou znalost práce na PC, zejména MS Word

Nabízíme:

•    Práci na plný úvazek
•    Profesionální pracovní tým s přátelskou atmosférou a vzájemným respektem
•    Podporu work-life balance
•    Podporu dalšího vzdělávání - odborná školení a jazykové kurzy
•    Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení
•    Po prvním roce příspěvek na penzijní připojištění a na dovolenou
•    5 týdnů dovolené + 5 sick days
•    Pružnou pracovní dobu
•    Stravenkový paušál

Více informací je k dispozici zde: Proč FZU? | FZU

Nástup je možný dle dohody.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis v českém a anglickém jazyce na e-mail kariera [at] fzu [dot] cz.
Těšíme se na Vaše reakce!
Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZU