Specialista/ka pro práci s publikačními a citačními databázemi

Perex

Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (FZU) je veřejná výzkumná instituce, zaměřená na základní aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. FZU je největším ústavem Akademie věd České republiky s více než 1300 zaměstnanci, kde nemalý počet tvoří zahraniční pracovníci. Ambicí FZU je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, fyziky pevných látek, optiky, fyziky plazmatu a laserové fyziky. FZU se řadí do prestižní skupiny evropských institucí držících certifikaci HR Excellence in Research Award (Ocenění excelence lidských zdrojů ve výzkumu), kterou uděluje Evropská komise.

Text

Do našeho týmu vědecké knihovny na pracovišti Cukrovarnická hledáme nového kolegu/kolegyni na pozici:

Specialista/ka pro práci s publikačními a citačními databázemi

Budete součástí pětičlenného oddělení vědecké knihovny, které administrativně podporuje naše vědce.

Budete se zabývat předáváním vědeckých výsledků FZU do akademické databáze ASEP a do vládní databáze RIV.

V případě potřeby převezmete i běžnou knihovnickou agendu.

Co Vás čeká:

  • Kompletní zpracování publikačních vědeckých výsledků do specializovaných databázových systémů
  • Zajištění analýzy a udržování dat v publikačních databázích
  • Vyhledávání a příprava analýzy z citačních vědeckých databází
  • Komunikace s vědeckými pracovišti

Kvalifikační požadavky:

  • VŠ/ VOŠ vzdělání, s knihovnickým zaměřením výhodou
  • Vhodné i pro čerstvé absolventy bez praxe
  • Systémové a analytické myšlení
  • Znalost kancelářských programů MS Office
  • Znalost práce s informačními zdroji
  • Schopnost rutinní práce na počítači v prostředí různých druhů databází
  • Aktivní znalost anglického jazyka minimálně na úrovni B2
  • Dobré komunikační schopnosti
  • Pečlivost a spolehlivost

Co Vám nabízíme:

  • Zajímavou práci v malém kolektivu s přátelskou atmosférou prestižního vědeckého prostředí
  • Podporu dalšího vzdělávání, odborné jazykové kurzy
  • Podporu profesního a soukromého života – flexibilní pracovní doba
  • Po prvním roce příspěvek na penzijní a životní připojištění a na dovolenou
  • 5 týdnů dovolené + 5 sick days
  • Stravenkový paušál, Multisport karta, sportoviště přímo v areálu (tenis, volejbal, basketbal, stolní tenis)Návštěvní místnost pro děti přímo v areálu pracoviště

Doplňující informace:

  • Práci na plný úvazek
  • Nástup možný od 01. 07. 2021
  • Pracovní poměr na dobu určitou 1 rok s perspektivou dlouhodobé spolupráce
  • Místo výkonu práce – Praha 6 – Cukrovarnická 10

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis v Čj a Aj na níže uvedený email.

Těšíme se na Vaše reakce!

Kontakt: Mgr. Monika Svobodová, Cukrovarnická 10/112 | 162 00 Praha 6| Czech Republic
Tel.: +420 702 299 555| Email: monika [dot] svobodova [at] fzu [dot] cz

Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZU, na adrese: https://www.fzu.cz/zpracovani-osobnich-udaju .