Pro studenty

M. Cifra - Světlo živých organizmů / biologická autoluminiscence
Učitele ZŠ a SŠ se zájmem o aktuální informace z fyziky a příbuzných oborů srdečně zveme na online setkání "Světlo živých organizmů" v rámci akce Učitelé & Vědci, jejímž pořadatelem je Fyzikální ústav AV ČR.
Ilustrační obrázek: NeuronCollective, ÚFE
Vědci z výzkumného týmu Nano-optika vyvinuli novou technologii, která umožňuje prostřednictvím optického mikroskopu poskládat z neustále se pohybujícího vzorku trojrozměrný obraz. O nové patentované metodě informoval dnes prestižní časopis Nature Communications.
SPIE Optics + Optoelectronics logo
Zveme vás na workshop technologie optických vláken pořádaný 22. dubna v rámci digitálního fóra SPIE Optics + Optoelectronics, největší události z oboru optiky a fotoniky v České republice.
Mikrotubuly (ilustrace: Neuron Collective, výřez obálky časopisu Small Methods, 04/2021)
Nová metoda mikroskopie vědců z ÚFE a Biotechnologického ústavu AV ČR publikovaná v časopise Small Methods se dostala až na obálku tohoto prestižního vědeckého časopisu.
Logo Akademie věd České republiky
Delegáti Akademického sněmu zvolili nové členy do Akademické a Vědecké rady AV ČR pro léta 2021–2025. Mezi novými členy jsou prof. Homola a prof. Čtyroký z ÚFE.
Markéta Bocková získala Cenu Wernera von Siemense
Markéta Bocková z týmu Optické biosenzory získala za svou dizertační práci prestižní Cenu Wernera von Siemense a také Ocenění za vynikající kvalitu ženské vědecké práce.
Laboratoř Nano-optiky (Foto: Ústav fotoniky a elektroniky AV ČR; autor: Zuzana Havlínová)
Čeští vědci vyvinuli nový optický mikroskop, který svou citlivostí vysoce předčí ostatní. Je totiž schopný zachytit pohyb v nitrobuněčných strukturách složených jen z několika molekul a umožňuje přímé pozorování změny tvaru bílkovin.
Jiří Homola (Foto: Jakub Stadler)
Jiří Homola se v roce 2019 zařadil mezi 2 % nejcitovanějších vědců světa. V České republice byl pátým nejcitovanějším vědcem.
Uspořádali jsme charitativní sbírku pro pěstouny a sociálně slabé
Zaměstnanci ÚFE uspořádali další charitativní sbírku dětského oblečení, obuvi a dalších potřeb pro děti.
FOTO: Eduarda Dráberová, Ústav molekulární genetiky AV ČR
Vědci z ÚFE, kteří zkoumají fyzikální mechanizmy působení krátkých elektrických a elektromagnetických pulzů na proteinové systémy, se podíleli na zajímavém výzkumu.

Stránky

ÚFE provádí základní a aplikovaný výzkum v oblasti fotoniky, optoelektroniky a elektroniky. ÚFE příspívá k rozvoji poznání v těchto oblastech a vytváří širokou bázi znalostí, jako základ pro vývoj nových špičkových technologií.

Kontakt

+420 266 773 400
ufe@ufe.cz
Datová schránka: m54nucy
IČ: 67985882
DIČ: CZ67985882