Výsledky pro osmileté studium: pz2021_g8.pdf. Dotazník pro přijaté uchazeče: dotaznik_g8.pdf
Aktuality
Vysílá televize Slimák!
Netradičně až 15. června 2021 si připravila sekunda B pasování...
Celý článekDELF – mezinárodní certifikát z francouzského jazyka
Po roční intenzivní a svědomité přípravě se několik našich francouzštinářů...
Celý článek4 z tanku a Psík na střeše
V páteční odpoledne 11. června proběhla na nezvyklém místě nezvyklá...
Celý článekMaturity 4.C, 4.D, 8.OA
První maturitní týden ve fotografiích Lukáše Psíka a Jaroslava Březiny
Celý článekKdo je vítěz Ceny ČNB pro rok 2021?
Vítězem Ceny ČNB 2021 se stal náš student Adam Zimčík...
Celý článekZpráva volební komise pro volby do Školské rady Gymnázia Uherské Hradiště
V pátek 4. června 2021 se konala na Gymnáziu v Uherském...
Celý článekVolba Školské rady GUH 2021
Upozorňujeme zákonné zástupce nezletilých žáků a zletilé studenty, že od...
Celý článekVyhledávání
Zprávy ředitele
Vyučované předměty
Život na GUH pohledem kamery
Život na GUH ve fotografiích
Co si o studiu na GUH myslí někteří naši absolventi?
Studium na gymnáziu jsme i v časech režimu 80. let vnímali jako jeviště možností: časopis Tučňák, chlapecký pěvecký sbor Tomahawk, skupina Hlas z okru, Strana zelených s heslem myslet zeleň světa, kabarety, přepadení školního rozhlasu či výchovného koncertu, první Majáles v Československu od roku 1968. Nebo třeba aprílové prohození tříd, kdy si dané profesorky nevšimly, že učí jinou třídu. Díky tvořivému studentskému přátelství a převažující benevolenci pedagogů mně škola přinesla do života vědomí, že i my můžeme životu něco přinést.
Jan Gogola ml.
režisér, dramaturg, pedagog ateliéru Audiovizuální tvorba FMK UTB ve Zlíně
Tolik střípků lidské moudrosti, co mi za 7 let, kdy jsem byl studentem Gymnázia Uherské Hradiště, utkvělo v paměti! A z nich řada dodnes nutí k zamyšlení a jiné dodnes umí pobavit a zvednout náladu ve složitých situacích. Mnohým z nich pak přímo vděčím za některé své menší či větší životní úspěchy a radosti. S barvitými obrázky pedagogů, spolužáků a kamarádů a v pokoře před s přibývajícími lety poznávanou životní pravdou si nedovedu představit lepší místo, ke kterému by se mohly upínat mé vzpomínky na studentská léta, než je hradišťské gymnázium.
Petr Šelepa
velvyslanec České republiky v Portugalsku
Uherskohradišťští profesoři ve mně, tváří v tvář výzvám, které před školáka ze základky gympl postupně staví, vzbudili a vypěstovali jakýsi reflex „brousit a říznout“. Jako bych tehdy dostal do ruky nůž, kterým sebevětší problém rozkrájím na zvládnutelné kousky. Cítím z té doby dvě ponaučení, první důležité a druhé ještě důležitější: zaprvé, na výzvu se připravit, dát té přípravě tolik, kolik si podle vašeho nejlepšího vědomí a svědomí zaslouží; zadruhé, nebát se a „říznout“. Můžete mít sebeostřejší ten pomyslný nůž, ale životní výzvy s ním „nepokrájíte“, pokud se budete ostýchat ho vytáhnout z kapsy.
Leoš Novotný
zakladatel a většinový akcionář mezinárodního vlakového a autobusového dopravce Leo Express
Hradišťské gymnázium pro mě bylo opravdu velkou školou života v mnoha ohledech, ale v pozadí naprosté většiny všeho pozitivního stály dva hlavní vlivy – třídní učitel Vladislav Mazůrek, se kterým se několikrát ročně potkávám dodnes (a který i ve svých osmdesáti letech zvládá spát 14 dní ve stanu a klečet v lodi), a také ‚zvyk na kolektiv‘. Zvlášť v dnešní době považuji důraz na společné aktivity, prostřednictvím kterých se mohou lidé poznat a navázat přátelství, za velice důležitý, protože nežijeme v izolaci, a pokud chceme v životě něco dokázat (a vlastně vůbec ‚přežít‘), potřebujeme k tomu také ostatní lidi. Když dnes vidím spoustu společných aktivit, akcí, které gymnázium organizuje, a podporu studentů v jejich mimoškolních aktivitách, mám radost, protože mám za to, že je to nejlepší příprava do života, která je v dnešní době velice náročná a vůbec ne běžná. Takže jestli studovat na Gymnáziu Uherské Hradiště? Kde jinde?!
Pavel Žufan
děkan Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně
Náš zeměpisář pan profesor Mazůrek nám říkával: „Vlastní zážitky. Ty jediné vám nikdo nesebere ani neznárodní.“ Snažím se té rady držet.
Štěpán Hulík
filmový historik, dramaturg a scenárista
Na gymnáziu je neocenitelné to, že nabízí všeobecné vzdělání a svým absolventům tak tolik důležitý přehled a jazykovou vybavenost. Toto vysoká škola neumí, její role je jiná, specializační. V poslední době je však stále více důležitá mezinárodní spolupráce mezi jednotlivými vědními obory a zde se právě ukazuje, že schopnost domluvit se a přemýšlet v souvislostech je naprosto klíčová.
Tomáš Horák
docent na Fakultě dopravní ČVUT v Praze
Říká se „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“. Ale přísloví jako takové je jako kniha bez pointy, hejno bez ptáků. Studium na gymnáziu těmto slovům dává smysl a do jisté míry by se jimi dala vystihnout má osmiletá odysea na tomto ústavu. Naučil jsem se zde plynně dva světové jazyky, získal obecný přehled a mohl se zaměřit na předměty, které mě bavily. Tak jsem získal odrazový můstek do světa a solidní základ, na kterém dodnes mohu stavět. A nejen to, poznal jsem zde lidi, bez kterých by to nebylo ono.
Pokud se člověk chce někam posunout, musí počítat s tím, že to nebude hned. …Ale co třeba za osm let na gymnáziu?
Jakub Zemek
student vesmírného inženýrství na The University of Manchester, PoSSUM Astronaut trainee, vedoucí inženýr aerodynamiky v Hyperloop Manchester
Dlouhá léta se s námi hradišťští profesoři „mořili“. Naše třída byla vždy ta „zvláštní“, některými brána jako neučitelná. O to víc si vzpomínám na všechny naše profesory, kteří to s námi nevzdali a místo toho s námi s nadšením probírali svá oblíbená témata. Kteří se nebáli občas zapomenout na učebnice a osnovy, když ve třídě začala zajímavá debata. A kteří nás vždy podporovali v našem (často chaotickém) hledání, kam se vydat po maturitě – ať už v Česku, nebo kdekoliv po světě.
Rozálie Horká
konzultantka ve zdravotnictví v Londýně, absolventka University of Oxford