Popularizátor / Popularizátorka fyziky - možnost zkráceného úvazku

Perex

Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (FZU) je veřejná výzkumná instituce, zaměřená na základní a aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. FZU je největším ústavem Akademie věd České republiky s více než 1300 zaměstnanci a mezinárodním renomé. Ambicí FZU je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, kondenzovaných systémů, optiky, fyziky plazmatu a laserové fyziky.

Text

Do našeho týmu PR a popularizace hledáme kandidáty / kandidátky na pozici:

Popularizátor / Popularizátorka fyziky

Náplň práce:

  • Pořádání a zajištění účasti FZU na popularizačně-vzdělávacích akcích v prezenční i online podobě (např. Veletrh vědy, Týden vědy a techniky, Noc vědců a další akce, workshopy a exkurze pro studenty)
  • Zodpovědnost za tvorbu a realizaci nových popularizačních aktivit pro různé cílové skupiny v rámci ústavních aktivit a projektů Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání
  • Tvorba propagačních materiálů v digitální i tištěné podobě
  • Spolupráce na přípravě a organizaci školení popularizačních dovedností pro vědecké pracovníky
  • Spolupráce s kolegy a kolegyněmi v PR týmu a pomoc s přípravou tiskových zpráv, článků pro média, komunikací s médii, správou sociálních sítí, webových stránek a další činnosti

Co musíte mít, umět a znát:

  • Samostatnost při plnění úkolů a zároveň schopnost týmové spolupráce
  • Vstřícnost, ochota učit se novým věcem a smysl pro humor
  • Skvělé organizační, komunikační a prezentační schopnosti
  • Znalost anglického jazyka min. na úrovni B2 dle CEFR
  • Požadované vzdělání min. VŠ bakalářské a fyzikální vzdělání na úrovni min. maturitní zkoušky
  • Zkušenost na obdobné pozici min. 2 roky
  • Časovou flexibilitu v případech, kdy se konají akce - mimořádně i o víkendech nebo večerních hodinách
  • Řidičský průkaz sk. B výhodou
  • Dobrá znalost práce na PC, zejména MS Word a MS Excel, znalost grafických programů (Adobe InDesign, Illustrator, Corel, ...) výhodou
  • Předchozí zapojení do realizace EU projektů výhodou
  • Zájem o práci v akademickém prostředí a o oblast fyziky

Nabízíme:

  • Úvazek v rozsahu 0,6-1,0 (podle dohody)
  • Pracoviště Praha 8 – v blízkosti metra C - Ládví
  • Zajímavou a rozmanitou práci, kde se rozhodně nebudete nudit
  • Velký prostor pro kreativitu
  • Možnost seberealizace a uplatnění vlastních nápadů
  • Časovou flexibilitu
  • Podporu dalšího vzdělávání, osobního rozvoje a růstu
  • 5 týdnů dovolené, 5 SickDays a další zaměstnanecké výhody
  • Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení
  • Stravenkový paušál
  • Po prvním roce příspěvek na penzijní připojištění a dovolenou
  • Nástup dohodou, nejpozději 9/2021

Bližší informace jsou k dispozici pod odkazem Proč FZU? | FZU

Pokud Vás naše nabídka zaujala, zašlete životopis a motivační dopis na adresu kariera [at] fzu [dot] cz. Těšíme se na Vaše reakce!

Informace ke zpracování osobních údajů: Zpracování osobních údajů | FZU