|
Close Help |
Pomáháme firmám maximálně využívat výhod a možností digitálních technologií a umělé inteligence. Díky zkušeným expertům a službám špičkových výzkumných center zvyšujeme konkurenceschopnost malých a středních podniků i ČR. Praktické zkušenosti jsou naším největším přínosem.
Jsme podpůrná a otevřená platforma pro průmyslové inovace a pokročilé výrobní technologie. Umíme řešit výzvy a problémy v konvenční produkci. Poskytujeme komplexní nabídku služeb odpovídající skutečným potřebám průmyslu. Nabízíme možnost otestovat si nové technologie a vybrat tu nejlepší pro váš podnik. Radíme a vzděláváme v rámci konceptu Průmysl 4.0
Hlavní příležitosti českého průmyslu jsou digitalizace, automatizace, robotizace nebo využívání velkých dat a umělé inteligence.
viceprezident, Svaz průmyslu a dopravy ČR
Digitalizace a pokročilé technologie jako 3D tisk a aditivní výroba mají zásadní význam pro to, aby české firmy zvýšily svou produktivitu. V centru B4I se koncentruje expertíza firemních a akademických partnerů, kteří jim s digitální transformací umí pomoci.
Ředitel, Středočeské inovační centrum (SIC)
STAR region je jedním z nejdynamičtějších vědecko-technologických regionů Česka. Není divu, že zde sídlí DIH se specializací na aditivní a další pokročilé technologie a s nimi spojenou digitalizaci malých a středních podniků. Měníme Česko z montovny na mozkovnu.
Předseda správní rady, STAR – Research and Innovation Cluster
Je třeba, aby spolu český průmysl a česká věda úzce spolupracovaly. Nalezení společné řeči je často složité, protože jsou to dva odlišné světy, ale ukazuje se, že propojení vědy a průmyslu je možné a také užitečné.
finanční ředitel a spolumajitel, Beneš a Lát, a.s
Sdílení zkušeností a existujícího know-how Fyzikálního ústavu AV ČR. v oblasti materiálových technologií otevírají v rámci DIH zcela nové příležitosti pro rozvoj malých a středních podniků v ČR.
vedoucí Sekce Optika, Fyzikální ústav AV ČR, v.v.i.
CARDAM je unikátní výzkumně vývojové pracoviště, které ukazuje efektivní spolupráci akademické půdy a průmyslu. Díky propojení s DIH dokážeme malým a středním podnikům nabídnout možnosti, které nejen zvýší jejich konkurenceschopnost, ale také otevřou dveře pro jejich další technologický rozvoj.
jednatel, CARDAM Solution s.r.o.
Radek Špicar je absolventem Univerzity Karlovy v Praze a University of Cambridge. V minulosti působil jako náměstek místopředsedy vlády pro ekonomiku a později coby ředitel pro vnější vztahy Auto Škoda nebo ředitel think-tanku Aspen Institute Prague. V současné době působí jako viceprezident Svazu průmyslu a obchodu, který je největším tuzemským zástupcem českých podnikatelů. V akademické oblasti se Radek Špicar věnuje společenské odpovědnosti podniků a ekonomické diplomacii.
Business Consulting · Change Management · Management Consulting · Strategic Planning · Market Research
Věslav Michalik se narodil 1. března 1963 v Českém Těšíně. Vystudoval Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou Českého vysokého učení technického v Praze. Je fyzik, pracoval jako vědecký pracovník Akademie věd ČR. Po odchodu z akademické sféry působil řadu let ve finančních institucích, nejprve jako finanční analytik, později jako výkonný ředitel a člen představenstva. Od roku 2004 je starostou Dolních Břežan a od roku 2012 zastupitelem Středočeského kraje. Ve funkci starosty obce Dolní Břežany dokázal změnit fungování obce sloužící pouze k bydlení, v plnohodnotnou a dobře fungující vesnici.
V krajském zastupitelstvu chce prosazovat změnu negativního trendu ve vývoji kraje, který od roku 2008 ztrácí konkurenceschopnost. Domnívá se, že je potřeba změnit přístup k problematice vzdělání, infrastruktury, vědy a výzkumu. Potřebu kvalitativní změny vidí i ve spolupráci s Hlavním městem Prahou. Na úrovní komisí a výborů by se chtěl uplatnit v oblasti regionálního rozvoje a strategického plánování. O obě oblasti se dlouhodobě zajímá a s řešením problematiky má zkušenosti.
Věslav Michalik je ženatý, má dvě dospělé děti.
Osobní motto: Nebojme se rozhodovat. Rychle, koncepčně a odvážně
Jsem cílevědomý, vnímavý a na dlouhodobé vztahy orientovaný. Jsem si vědom, že v businessu je mnoho podstatných parametrů ke sledování než jen cena… Zajišťování zdrojů – a finančních zejména – mě dlouhodobě baví. Kombinace s daňovou problematikou a finančním controllingem je životabudícím mixem.
Moje výzkumné zájmy jsou v oblasti pokročilých optických technik, inovativních materiálů, mezifázových biomolekulárních interakcí a biomedicínských systémů. Konkrétní témata zahrnují: pokročilé fyzikální metody v moderním průmyslu a vědách o životě; nové aplikace spektroskopické elipsometrie; optická měření fázových transformací v pevných látkách, polymerech a biomateriálech; nízkoteplotní plazma pro biomedicínské aplikace; magneticky řízené procesy v živých objektech; tahové deformační účinky v ultratenkých perovskitových filmech. V současné době se zabývám rozvíjením silné spolupráce s průmyslem v rámci národního centra kompetencí MATCA, které se zaměřuje na oblasti využití plazmy, laserů a aditivní technologie.
ORCID 0000-0002-5116-8781
ResearcherID G-6384-2014
Scopus Author ID 25924871900
Google Scholar