Kariéra

Požadavky:

  • Ukončený magisterský stupeň vysokoškolského vzdělání přírodovědného směru
  • Přijetí do doktorského studia
  • Znalosti v oboru meteorologie, klimatologie, hydrologie, fyzické geografie
  • Znalost anglického jazyka
  • Znalost alespoň jednoho z programovacích jazyků (např.: R, Python, MATLAB)
  • Znalost práce s grafickým SW (např. ArcGIS, Surfer, Grapher)
  • Zájem pracovat v oboru klimatologie
  • Pečlivost, samostatnost, spolehlivost

Náplň práce

  • Účast na řešení projektu „Měnící se proměnlivost atmosféry“
  • Samostatná analýza klimatologických vlastností atmosférických front, zejm. v souvislosti s přízemní teplotou
  • Publikování odborných článků, aktivní účast na odborných konferencích

Nabízíme

  • Termín nástupu 1.10.2021
  • Pracovní poměr na částečný úvazek (0,2)
  • Zázemí stabilní vědecké instituce, příjemné a přátelské pracovní prostředí a inspirativní kolektiv
  • Odpovídající finanční ohodnocení (platové zařazení podle mzdových pravidel AV ČR a pracovních výsledků)
  • Pružnou pracovní dobu, částečnou možnost práce z domova
  • Další benefity (stravenkový paušál)

Strukturovaný profesní životopis (max. 1 strana A4) a motivační dopis zasílejte na kontaktní e-mailovou adresu huth@ufa.cas.cz  do 5. 9. 2021.

Po ukončení uzávěrky budou uchazeči vyrozuměni a pozváni k osobnímu pohovoru.

Ústav fyziky atmosféry AV ČR v. v. i. vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice pozorovatel na observatoři Milešovka.

Hledáme

  • Do malého týmu přijmeme kolegu s přátelskou povahou na pozici pozorovatel počasí.
  • Náplní práce je primárně pozorování stavu a průběhu počasí, odečet údajů z měřících přístrojů, jejich záznam a pravidelná hodinová hlášení stavu počasí.
  • K pracovním povinnostem patří kontrola a údržba přístrojů, drobné opravy a údržba měřícího pozemku.
  • Pracuje se ve dvojicích ve 12ti hodinových směnách denní/noční v turnusech s týdenním pobytem.

Požadujeme

  • Zájem o meteorologii. Znalosti meteorologie jsou výhodou, jinak zaškolíme.
  • Práce na PC, znalost programování výhodou.
  • Základní znalost cizích jazyků – angličtina nebo němčina.
  • Preciznost a spolehlivost.
  • Fyzickou i psychickou zdatnost.
  • Nekonfliktnost, odolnost proti ponorkové nemoci.
  • Odolnost vůči nepřízni počasí.
  • Schopnost řešit nepředvídané situace.
  • Zručnost, praktičnost, přirozenou inteligenci.

Nabízíme

  • Do základů meteorologie zaučíme.
  • Observatoř s třetím nejkrásnějším výhledem na světě (podle A. Humboldta). Práce s živly na největrnější meteorologické observatoři ČR.
  • Pět týdnů dovolené, zaměstnanecké výhody.
  • Plný pracovní úvazek na dobu určitou s výhledem na stálý pracovní poměr.
  • Tříměsíční zkušební doba.
  • Plat dle směrnic ÚFA AV ČR, v. v. i.

Kontakt

Životopis a motivační dopis zasílejte do 22. října 2021 na mail matusek@ufa.cas.cz a v kopii na pesice@ufa.cas.cz. Předběžně vybrané kandidáty pozveme k osobnímu rozhovoru.