Chemický laborant/ka

Perex

Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (FZU) je veřejná výzkumná instituce, zaměřená na základní a aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. FZU je největším ústavem Akademie věd České republiky s více než 1300 zaměstnanci, kde nemalý počet tvoří zahraniční pracovníci. Ambicí FZU je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, kondenzovaných systémů, optiky, fyziky plazmatu a laserové fyziky. Od dubna 2019 je FZU držitelem certifikátu HR Excellence in Research Award.

Text

Do Oddělení dielektrik  hledáme novou kolegyni/kolegu na pozici

Náplň práce:

  • Rozmanité laboratorní práce při přípravě materiálů (monokrystaly pěstované z roztoků, prášky, keramiky, nanočástice, tenké vrstvy)
  • Péče o skladování chemikálií, doplňování počítačové databáze chemikálií
  • základní charakterizační měření (např. diferenční skenovací kalorimetrie)
  • Další související činností

Požadavky:

  • Min. SŠ vzdělání v oboru chemie
  • Znalost základních laboratorních technik
  • Pečlivost a spolehlivost
  • Uživatelská znalost práce na PC
  • Znalost ČJ a alespoň základní znalost AJ
  • Zájem a ochota učit se novým postupům a metodám

Nabízíme:

  • Příležitost participovat na chodu špičkové výzkumné organizace
  • Pracovní smlouvu na dobu určitou s možností prodloužení
  • Rozmanitou práci na plný úvazek
  • Podporu dalšího vzdělávání
  • Flexibilní pracovní dobu
  • 5 týdnů dovolené a 6 dnů zdravotního volna (sick days)
  • Příspěvek na penzijní/životní pojištění po prvním roce zaměstnání
  • Stravenkový paušál,
  • Po prvním roce zaměstnání příspěvky na rekreaci, kulturu a sport
  • Multisport karta
  • Více informací najdete na Proč FZU? | FZU (https://www.fzu.cz/kariera/proc-fzu)

Nástup možný od 1. 12. 2021 nebo dle dohody.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis v českém jazyce na e-mail: kariera [at] fzu [dot] cz

Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZÚ, na adrese: https://www.fzu.cz/zpracovani-osobnich-udaju.