Vědecký pracovník/pracovnice do rentgenové laboratoře

Perex

Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (FZU) je veřejná výzkumná instituce, zaměřená na základní a aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. Jsme  největším ústavem Akademie věd České republiky s více než 1300 zaměstnanci, kde nemalý počet tvoří zahraniční pracovníci. Naší ambicí je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, kondenzovaných systémů, pevných látek, optiky, fyziky plazmatu a laserové fyziky. FZU je držitelem certifikátu HR Excellence in Research Award.

Text

Do laboratoře Rotan, patřící pod oddělení materiálové analýzy hledáme novou kolegyni/kolegu na pozici

Laboratoř Rotan je laboratoří rentgenových difrakčních metod. Provozuje difraraktometry, rentgenový tomograf a zajišťuje rtg. difrakční měření a zpracování výsledků pro výzkumné skupiny ze všech odddělení FZU.

Náplň práce:

  • Spolupráce se zástupci výzkumných skupin ve FZU
  • Navrhování způsobu provádění experimentů
  • Obsluha rtg. tomografu s vysokým rozlišením
  • Obsluha difraktometrů
  • Vyhodnocování získaných dat a jejich zpracování
  • Stanovování závěrů ze získaných poznatků
  • Spolupráce na přípravě textů k publikování
  • Další činnosti dle aktuálního zaměření výzkumu ve FZU

Požadujeme:

  • VŠ vzdělání v oboru fyzika pevných látek/materiálový výzkum
  • Schopnost nalézat vlastní řešení
  • Schopnost interpretace výsledků se znalostí fyzikálních principů
  • Schopnost srovnávat výsledky s teorií Schopnost zpracovávat data a připravovat je k publikování
  • Ochotu spolupracovat v širokém oboru témat (dle aktuálního zaměření výzkumu ve FZU), komunikativnost
  • Velmi dobrou znalost AJ (slovem i písmem)
  • Pokročilou znalost práce na PC
  • Schopnost rychle se učit pracovat s novými SW a zařízeními
  • Programování vlastních rutin ke zpracování dat (např. Matlab, Python, C++) výhodou
  • Samostatnost i týmovou spolupráci

Nabízíme:

  • Zaměstnání u špičkové výzkumné organizace
  • Zajímavou a rozmanitou práci, včetně práce na prestižních projektech
  • Prostor pro vlastní rozvoj a kreativitu
  • Profesionální pracovní tým s přátelskou atmosférou a vzájemným respektem
  • Odborné vzdělávání a rozvojové kurzy
  • Flexibilní pracovní dobu
  • 5 týdnů dovolené a 5  sick days
  • Stravenkový paušál
  • Multisport kartu
  • Příspěvek na penzijní/životní pojištění a další příspěvky po 12 měsících zaměstnání
  • Podporu work-life balance a další zaměstnanecké výhody

Termín nástupu: Dle dohody.

Místo výkonu práce: Praha 8, Na Slovance (v blízkosti metra C Ládví)

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis s označením pozice  na adresu kariera [at] fzu [dot] cz.

Těšíme se na Vaše reakce.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZU na adrese: https://www.fzu.cz/zpracovani-osobnich-udaju

Kontaktní osoba: Lucie Beránková, tel: +420 266 053 425