Výkonný asistent / Výkonná asistentka vedoucího vědecké sekce

Perex

Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (FZU), je veřejná výzkumná instituce zaměřená na základní a aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. FZU je největším ústavem Akademie věd České republiky s více než 1300 zaměstnanci, kde nemalý počet tvoří zahraniční pracovníci. Ambicí FZU je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, kondenzovaných systémů, pevných látek, optiky, fyziky plazmatu a laserové fyziky.

FZU je od dubna 2019 držitelem certifikátu HR Excellence in Research Award (Ocenění excelence lidských zdrojů ve výzkumu), které uděluje Evropská komise. FZU, jako největší pracoviště Akademie věd, se tak zařadil do prestižní skupiny evropských institucí majících právo používat tuto certifikaci.

Text

Do týmu Sekce optika přijmeme nového kolegu/ kolegyni na pozici:

Výkonný asistent/ Výkonná asistentka vedoucího vědecké sekce

Náplň práce:

  • Administrativní a organizační činnost spojená s vedením sekretariátu vědecké sekce
  • Samostatné vedení vybraných agend
  • Organizace schůzek, návštěv a akcí
  • Komunikace v českém a anglickém jazyce na každodenní bázi
  • Vyřizování běžné písemné a elektronické korespondence
  • Práce s interními elektronickými systémy (docházka, spisová služba)
  • Příprava podkladů a dokumentů, dohled nad dodržováním termínů

Požadavky:

  • Ukončené SŠ či VŠ vzdělání
  • Výborné organizační a komunikační schopnosti
  • Znalost ČJ slovem i písmem na výborné úrovni
  • Znalost AJ na komunikativní úrovni
  • Dobrá uživatelská znalost práce na PC (Microsoft Office)
  • Pečlivost a spolehlivost
  • Samostatnost a flexibilita
  • Řidičský průkaz skupiny B
  • Zájem a ochota učit se novým věcem

Nabízíme:

  • Zajímavou a rozmanitou práci na plný úvazek
  • Příležitost participovat na chodu špičkové výzkumné organizace
  • Možnost naučit se základům projektové administrace
  • Možnost rozšířit si vědomosti v oblasti správy a archivace vnitropodnikových dokumentů
  • Podporu dalšího vzdělávání, osobního rozvoje a růstu - jazykové kurzy a odborná školení
  • Stravenkový paušál
  • Možnost občasné práce z domova
  • Flexibilní pracovní dobu
  • 5 týdnů dovolené a 6 dnů osobního volna
  • Příspěvek na penzijní/životní pojištění
  • Multisport kartu a další zaměstnanecké výhody

Bližší informace jsou k dispozici pod odkazem Proč FZU? | FZU.

Nástup je možný co nejdříve.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis v českém a v anglickém jazyce na níže uvedený e-mail kontaktní osoby.
Prosíme, do předmětu zprávy vložte název inzerované pozice.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZÚ, na adrese: https://www.fzu.cz/o-fzu/uredni-deska/zpracovani-osobnich-udaju .