Akademie věd ČR - Akademie věd ČR

Volná místa

Optický návrhář
Výzkum optiky, optoelektroniky a vývoj aplikací spojených s touto tématikou je hlavní náplní práce našeho týmu. Výzkumné centrum speciální optiky a optoelektronických systémů TOPTEC je oddělením Ústavu fyziky plazmatu AV ČR v.v.i. a patří mezi Aplikační Centra Akademie Věd ČR. Náš tým představuje přibližně 40 výzkumníků a techniků.

Náplň práce:
  • Návrh, konstrukce, integrace a testování optických systémů pro aplikace v kosmickém sektoru.
  • Příprava projektové dokumentace
  • Vývoj konstrukce podle požadavků zákazníka

Požadavky:
  • Vzdělání v oboru optické inženýrství, optoelektronika, technická fyzika nebo podobném.
  • Zkušenosti s návrhem.
  • Zkušenosti s konstrukcí, integrací, testováním a optimalizací optických systémů (výhodou).
  • Znalost programu Zemax OpticStudio nebo jiných (Oslo, Code V).
  • Dobré znalosti matematiky a fyziky.
  • Ochota pracovat v týmu.
Plynulá komunikace v angličtině.

Pozice je k dispozici s okamžitým nástupem.
Kontaktní osoba: Ing. Lukáš Steiger, Ph.D., E: steiger@ipp.cas.cz T: +420 487 953 901