Koordinátor/ka Týmu pro podporu otevřené vědy

Knihovna AV ČR hledá kolegyni nebo kolegu do Týmu pro podporu otevřené vědy AV ČR, na pozici koordinátora tohoto týmu.

Nabízíme

  • Zajímavou práci s dlouhodobou pracovní perspektivou
  • Nástupní plat 35 000 – 40 000 Kč a zaměstnanecké výhody
  • Pracoviště v centru Prahy na Národní třídě, možnost částečné práce z domova

Pracovní náplň

Koordinace služeb a aktivit spojených s problematikou otevřené vědy pro pracoviště AV ČR.

  • Zapojení do českých a zahraničních pracovních skupin, které řeší problematiku „otevřené vědy“ (zejména ve vztahu k EOSC)
  • Vzdělávací činnost a osvěta – organizace seminářů, workshopů a školení, tvorba informačních materiálů
  • Poradenství a metodická podpora pro vědecké pracovníky v oblasti správy výzkumných dat
  • Koordinace aktivit a příprava podkladů pro rozvoj technické infrastruktury pro vědecká data

Požadujeme

  • Vysokoškolské vzdělání
  • Anglický jazyk na úrovni komunikace v mezinárodním prostředí
  • Komunikační schopnosti a radost z práce s lidmi
  • Schopnost orientace v technické infrastruktuře pro open science / open data
  • Samostatnost

Strukturovaný životopis a motivační dopis zašlete na arl@lib.cas.cz.

Nástup možný od září 2022, nebo dle dohody.

Termíny pohovorů sdělíme vybraným uchazečům nejpozději do 15. 08. 2022. Pohovory se budou konat osobně v knihovně na adrese Národní 3, Praha 1.

Knihovna AV ČR si vyhrazuje právo obeslat s termínem pohovoru pouze uchazeče, které vybere na základě zaslaných dokumentů.