Název
Špičková věda, revoluční objevy a inovace v oblasti fyziky
Špičková věda, revoluční objevy a inovace v oblasti fyziky
Objevte informace přímo pro vás
Vědci otevřeli cestu pro využití grafenových tranzistorů
Vyřešit jednu ze zásadních překážek pro užití nanografenu jako nástupce křemíkových součástek v elektronice se podařilo multioborovému mezinárodnímu týmu vědců s českou účastí. Článek popisující inovativní řešení povrchové úpravy grafenových nanopásků vyšel v časopise Nature Chemistry.
Aktuality
FYZIKÁLNÍ FOTOGRAFIE ROKU 2022
Letošní ročník fotografické soutěže na téma Kouzlo fyziky je kromě stávajících i bývalých zaměstnanců FZU zaměřen na studenty středních škol. Každý soutěžící má možnost přihlásit maximálně 5 fotografií. Uzávěrka přihlášek je 31. října 2022.
Jiří Chýla a Ivan Pelant převzali medaili Ernsta Macha za zásluhy ve fyzikálních vědách
Čestné oborové medaile předala dnes předsedkyně AV ČR Eva Zažímalová dvěma vědeckým osobnostem z Fyzikálního ústavu. Akademie věd ČR ocenila za dlouholetou práci celkem 11 vědců a mezi nimi i prof. Jiřího Chýlu, CSc. a prof. RNDr. Ivana Pelanta, DrSc.
Letní škola částicové a astročásticové fyziky a kosmologie IDPASC poprvé v ČR
Špičkoví vyučující z 6 evropských zemí a Spojených států amerických se schází ve Společné laboratoři optiky Univerzity Palackého v Olomouci a Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR, aby společně uspořádali v řadě již jedenáctou letní školu v rámci mezinárodní sítě International Doctorate Network in Particle Physics, Astrophysics and Cosmology (IDPASC).