Ústav experimentální medicíny AV ČR, v. v. i.

Krátké ohlédnutí za letošní výzvou Do práce na kole 2022

Publikováno 10. 06. 2022

I letos jsme se zúčastnili tradiční květnové výzvy Do práce na kole, jejímž cílem je hravou formou přivést obyvatele měst k využívání šetrných způsobů dopravy, ulevit životnímu prostředí a také vnést více radosti a pohybu do běžného pracovního dne.

Do ústavní soutěže s podtitulem "Sport vs. věda" se letos zapojilo celkem 47 zaměstnanců, rozdělených do 11 týmů

Na konci měsíce jsme pro všechny účastníky připravili společnou snídani a vyhlásili absolutní vítěze letošní výzvy.

Celkem naši zaměstnanci ujeli/uběhli 8331,86 km. V soutěži jednotlivců zvítězil, stejně jako v minulém roce, Jakub Netolický z Odd. neurochemie (845,9 km), na krásném druhém místě skončil Adolf Melichar z Odd. neurofyziologie sluchu (529,4 km) a třetí místo patří Ivaně Hojkové z Technicko-hospodářské správy ÚEM AV ČR (466 km). V soutěži týmů zvítězil Extrasynaptický tým (Odd. neurochemie) s celkovým počtem 1419,4 km.

Vítězům srdečně blahopřejeme a těšíme se na další ročník výzvy – DPNK 2023.