Specialista/ka spisové služby a archivace dokumentů

Perex

Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (FZU) je veřejná výzkumná instituce, zaměřená na základní a aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. FZU je největším ústavem Akademie věd České republiky s více než 1300 zaměstnanci, kde nemalý počet tvoří zahraniční pracovníci. Ambicí FZU je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, kondenzovaných systémů, pevných látek, optiky, fyziky plazmatu a laserové fyziky.

Text

Aktuálně hledáme novou kolegyni / nového kolegu na pozici Specialista/ka spisové služby a archivace dokumentů.

Náplň práce:

  • koordinace a metodické vedení spisové služby napříč FZÚ v souladu s aktuálními předpisy (zákon 499/2004 Sb., vyhláška 259/212 Sb., Národní standard ...),
  • příprava předpisů souvisejících se spisovou službou, např. spisový a skartační řád, provozní řády spisoven atp. a jejich aktualizace v souvislosti se změnami příslušné legislativy,
  • kontrola dodržování nastavených procesů,
  • organizace školení pracovníků zodpovědných v oblasti spisové služby a předarchivní péče,
  • evidence a posuzování požadavků na změny systému elektronické spisové služby a komunikace s dodavatelem SW řešení této služby,
  • dohled nad řádným uložením dokumentů v centrálních spisovnách a dodržováním pravidel při jejich zapůjčování,
  • spolupráce při přípravě a dohled na realizaci skartačního řízení u analogových dokumentů,
  • dohled na přípravu skartačního řízení elektronických dokumentů a jeho následná realizace,
  • komunikace s nadřízeným archivem (MÚA AV ČR, v. v. i.)

Požadavky:

  • SŠ/VŠ vzdělání,
  • praxe ve spisové službě výhodou,
  • orientace v aktuální legislativě související s výkonem spisové služby,
  • uživatelská znalost na PC (MS Office),
  • schopnost samostatně vyhledávat a zpracovávat informace
  • komunikační dovednosti, pečlivost,
  • základní znalost angličtiny výhodou

Nabízíme:

  • dle dohody možnost práce na částečný úvazek (0,7-1)
  • na dobu určitou s perspektivou dlouhodobého setrvání v organizaci a případného navýšení výše úvazku
  • podpora dalšího vzdělávání – odborná školení a kurzy osobního rozvoje
  • výuka anglického jazyka přímo na pracovišti
  • flexibilní pracovní doba
  • 5 týdnů dovolené + 6 dnů osobního volna
  • po roce příspěvek na penzijní / životní připojištění a na dovolenou
  • možnost zřízení multisport karty
  • stravenkový paušál

Nástup dle dohody. Smlouva na dobu 1 roku s předpokládaným prodloužení.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis v českém jazyce.