Programátor/ka vědeckého software

Perex

Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (FZU) je veřejná výzkumná instituce, zaměřená na základní aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. FZU je největším ústavem Akademie věd České republiky s více než 1300 zaměstnanci, kde nemalý počet tvoří zahraniční pracovníci. Ambicí FZU je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, fyziky pevných látek, optiky, fyziky plazmatu a laserové fyziky. FZU se řadí do prestižní skupiny evropských institucí držících certifikaci HR Excellence in Research Award (Ocenění excelence lidských zdrojů ve výzkumu), kterou uděluje Evropská komise.

Text

Do vědeckého týmu Oddělení strukturní analýzy Sekce fyziky pevných látek na pracovišti Cukrovarnická hledáme nového kolegu/kolegyni na výše uvedenou pozici.

Budete součástí vědeckého oddělení s hlavním posláním poskytovat efektivní IT podporu v oblasti programování vědeckého software pro zpracování experimentálních dat.

Co Vás čeká:

  • Programování uživatelského prostředí vědeckého softwaru
  • Optimalizace výkonu software pomocí paralelizace a využití GPU
  • Spoluúčast a tvorba vlastní agendy při vývoji software
  • Další operativní úkoly v oblasti IT

Kvalifikační požadavky:

  • SŠ /VŠ vzdělání – IT/ technického zaměření výhodou
  • Zkušenost s programováním v objektově orientovaném programovacím jazyce
  • Kooperativní přístup a kreativní myšlení
  • Schopnost samostatné práce i práce v týmu
  • Dobrá znalost angličtiny nutností
  • Znalost češtiny není podmínkou
  • Výhodou, nikoli však podmínkou je:
    • Znalost programovacího jazyka jazyka C++
    • Znalost programovacího jazyka Fortran
    • Zkušenost s prací v OpenGL a s grafickou knihovnou WXWidgets

Co Vám nabízíme:

  • Odbornou práci pro prestižní vědeckou instituci v mezinárodním prostředí
  • Spolupráci v úspěšném vědeckém týmu
  • Prostor pro vlastní rozvoj a kreativitu
  • Podporu dalšího vzdělávání, odborné jazykové kurzy
  • Podporu profesního a soukromého života – flexibilní pracovní doba, možnost občasné práce z domova
  • 5 týdnů dovolené + 6 dnů osobního volna
  • Stravenkový paušál, Multisport karta, sportoviště přímo v areálu (tenis, volejbal, basketbal, stolní tenis)
  • Po prvním roce příspěvek na penzijní a životní připojištění, příspěvek na dovolenou, kulturu či sport
  • Návštěvní místnost pro děti přímo v areálu pracoviště

Doplňující informace:

  • Pracovní poměr na dobu určitou 1 rok s perspektivou dlouhodobé spolupráce
  • Plný úvazek, možnost zkráceného úvazku (min. 0,6)
  • Nástup možný IHNED (nebo dle dohody)
  • Místo výkonu práce – Praha 6 – Střešovice
  • Vhodné pro studenty

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis na níže uvedený email.

Těšíme se na Vaše reakce!

Kontakt: Mgr. Monika Svobodová, Cukrovarnická 10/112 | 162 00 Praha 6| Czech Republic
Tel.: +420 702 299 555| Email: monika [dot] svobodova [at] fzu [dot] cz

Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZU, na adrese: https://www.fzu.cz/zpracovani-osobnich-udaju