Právník/právnička

Perex

Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (FZU) je veřejná výzkumná instituce, zaměřená na základní a aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. FZU je největším ústavem Akademie věd České republiky s více než 1300 zaměstnanci, kde nemalý počet tvoří zahraniční pracovníci. Ambicí FZU je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum.

FZU je od dubna 2019 držitelem certifikátu HR Excellence in Research Award (Ocenění excelence lidských zdrojů ve výzkumu), které uděluje Evropská komise. FZUse tak zařadil do prestižní skupiny evropských institucí majících právo používat tuto certifikaci.

Text

Do našeho týmu hledáme kandidáty/kandidátky na  pozici Právník/právnička

Oblast působnosti:

Občanské právo, pracovní právo, správní právo, právo zadávání veřejných zakázek, právo duševního vlastnictví a právo veřejné podpory

Náplň práce:

  • Vyhotovování a posuzování smluv, podání a dalších právních dokumentů
  • Tvorba a revize vnitřních předpisů
  • Provádění právních analýz a poskytování právních stanovisek
  • Kooperace s kolegy v týmu
  • Další související činnosti

Požadujeme:

  • Ukončené VŠ vzdělání magisterského nebo vyššího stupně v oboru práva
  • Praxi v oboru práva alespoň 1 rok (uplatnění u nás najde juniorní kandidát/ka s potenciálem rychle se učit i zkušený uchazeč/ka s praxí)
  • Pokročilou znalost ČJ a AJ slovem a písmem (samostatná příprava a revize právních dokumentů)
  • Velmi dobré komunikační a prezentační dovednosti a schopnost týmové práce
  • Zodpovědnost, pečlivost, samostatnost a proaktivitu
  • Uživatelskou znalost práce na PC, zejména OS Windows a MS Office
  • Flexibilitu, otevřenost, ochotu pracovat a učit se novým věcem

Nabízíme:

  • Zajímavou práci v atraktivním a částečně mezinárodním prostředí
  • Zkrácený nebo plný pracovní úvazek 0,8 - 1,0
  • Pracovní poměr na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení a perspektivou dlouhodobé spolupráce
  • Velmi dobré finanční ohodnocení
  • Podporu work-life balance
  • Podporu dalšího vzdělávání - odborná školení a jazykové kurzy
  • 5 týdnů dovolené + 6 sick days
  • Pružnou pracovní dobu, možnost občasné práce z domova
  • Stravenkový paušál
  • Po prvním roce příspěvek na penzijní připojištění a na dovolenou

Více informací je k dispozici zde: Proč FZU? | FZU

Nástup je možný ihned nebo dle dohody.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis v českém a anglickém jazyce na e-mail kariera [at] fzu [dot] cz.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZU