Vedoucí finanční účtárny

Perex

Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (FZU) je veřejná výzkumná instituce, zaměřená na základní a aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. FZU je největším ústavem Akademie věd České republiky s více než 1300 zaměstnanci, kde nemalý počet tvoří zahraniční pracovníci. Ambicí FZU je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, kondenzovaných systémů, pevných látek, optiky, fyziky plazmatu a laserové fyziky.

Do našeho oddělení finanční účtárny hledáme nového kolegu / kolegyni na pozici Vedoucí finanční účtárny.

Text

Náplň práce:

  • Vedení a motivace týmu finanční účtárny.
  • Dohled nad zpracováním účetnictví a fakturace – faktury došlé, vydané, dobropisy, pokladna, interní doklady, účtování bankovních výpisů a tvorba platebních příkazů.
  • Zodpovědnost za závěrkové operace – měsíční, roční.
  • Spolupráce s daňovými poradci a auditorem.
  • Zajištění správy bankovní aplikace pro elektronický platební styk, zajištění aktualizace dat a práv uživatelů, obnova certifikátů pro platební styk s bankou.
  • Kontrola formální a věcné správnosti dokumentů a záznamů finančních operací.
  • Odpovědnost za přípravu podkladů pro statistické výkazy a hlášení.
  • Příprava finančních přehledů a zpráv dle aktuálních požadavků vedení ústavu.

Požadavky:

  • SŠ/VŠ vzdělání ekonomického směru.
  • Komplexní orientace v účetní a daňové problematice, včetně prokazatelné aktivní praxe.
  • Zkušenost s vedením týmu výhodou.
  • Uživatelská znalost práce na PC (MS Excel, MS Word, MS Outlook, účetní systémy).
  • Samostatný a zodpovědný přístup k práci.
  • Spolehlivost, pečlivost a chuť učit se novým věcem.
  • Komunikativní znalost anglického jazyka.

Nabízíme:

  • Zajímavou a rozmanitou práci na plný úvazek.
  • Velmi dobré finanční ohodnocení
  • Podporu dalšího vzdělávání a osobního rozvoje.
  • Výuku anglického jazyka přímo na pracovišti.
  • 5 týdnů dovolené + 6 dnů osobního volna.
  • Flexibilní pracovní dobu.
  • Stravenkový paušál.
  • Po roce zaměstnání příspěvek na penzijní připojištění a na dovolenou.
  • Multisport kartu.

Nástup možný dle dohody. Pracovní smlouva na dobu jednoho roku, s předpokládaným prodloužením.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis.