Vedoucí technicko-hospodářské správy

Ústav informatiky AV ČR, v. v. i., přijme pracovníka/ci na pozici vedoucí technicko-hospodářské správy.

[ Ostatní příležitosti ]

Quick Info

  • Nástup: ideálně od 1.1. 2023, eventuálně i dříve dle dohody
  • Kontaktní osoba: Kamila Zátopková
  • Uzávěrka přihlášek: 30. 11. 2022

Pracovní náplň:

  • Tvorba a sledování rozpočtu.
  • Propočty a nastavení zdrojového financování dle podmínek poskytovatelů účelových prostředků.
  • Příprava žádostí o dotace a jejich vyúčtování.
  • Statistické výkazy, Výkaz příjmů a výdajů, Pomocný konsolidační přehled, zúčtování se státním rozpočtem.
  • Správa číselníků.
  • Ve spolupráci s finanční účetní finalizace účetnictví, zpracování účetní závěrky, vypořádání zdrojů financování.
  • Zúčtování mezd.
  • Zpracování výstupů dle požadavků zřizovatele a poskytovatelů.
  • Spolupráce s auditorem, příprava podkladů k auditu.
  • Příprava podkladů k dani z příjmů právnických osob pro daňového poradce.
  • Příprava podkladů pro uzavření smluv (ve spolupráci s právníkem), příprava konceptů pro příkazy ředitele a vnitřních předpisů.
  • Příprava podkladů dle požadavků vedení instituce.
  • Vedení týmu pracovníků THS.

Požadované znalosti:

  • Znalost finančního účetnictví, ideálně veřejných výzkumných institucí, orientace v účetních výstupech a finančním vypořádání.
  • Orientace v problematice tvorby a sledování rozpočtu, institucionálního a účelového financování, zpracování mezd, daně z přidané hodnoty, daně z příjmu právnických osob, problematice veřejných zakázek, registru smluv.
  • Znalost práce s PC, uživatelská znalost MS Office, schopnost rychlého osvojení práce v softwarových aplikacích poskytovatelů finančních prostředků, Českého statistického úřadu a jiných institucí dle aktuálních potřeb.
  • Pokročilé zkušenosti s ekonomickým informačním systémem, ideálně IFIS a Verso.
  • Jazykové znalosti: Anglický jazyk.

Výhodou:

Praxe z prostředí veřejné výzkumné instituce či veřejné vysoké školy.

Požadované vzdělání:

Vysoká škola ekonomického směru.

Co vám můžeme nabídnout:

Stabilní prostředí veřejné výzkumné instituce, 5 týdnů dovolené, zaměstnanecké benefity, možnost flexibilní pracovní doby, možnost dalšího vzdělávaní.

Termín nástupu:

Ideálně k 1. 1. 2023.

V případě Vašeho zájmu o tuto pozici a splnění výše uvedených požadavků zašlete výše uvedené materiály na e-mail: zatopkova@cs.cas.cz.