Projektový*á manažer*ka sekce

Perex

Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (FZÚ) je veřejná výzkumná instituce, zaměřená na základní a aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. FZÚ je největším ústavem Akademie věd České republiky s více než 1300 zaměstnanci, kde nemalý počet tvoří zahraniční pracovníci.

Ambicí FZÚ je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, kondenzovaných systémů, optiky, fyziky plazmatu a laserové fyziky.

FZÚ je od 26. dubna 2019 držitelem certifikátu HR Excellence in Research Award (Ocenění excelence lidských zdrojů ve výzkumu), které uděluje Evropská komise. FZÚ, jako největší pracoviště Akademie věd, se tak zařadil do prestižní skupiny evropských institucí majících právo používat tuto certifikaci.

Text

Sekce optiky spadá pod Fyzikální ústav Akademie věd a má více jak 160 členů. Vizí sekce je propojovat akademickou a průmyslovou sféru, edukovat studenty či přibližovat potenciál a užitky vědy a výzkumu široké veřejnosti. Díky novým tuzemským i mezinárodním projektům, kterým se Sekce začala aktivně věnovat již od roku 2019, rozšiřujeme tým administrativní podpory a sháníme komunikačně zdatného*nou kolegu*yni s orientací ve sféře moderních technologiích v českém obchodním prostředí na pozici Projektový*á manažer*ka.

Projektový*á manažer*ka bude aktivně pracovat na řízení projektů a na rozvoji projektového managementu a  globální projektové politiky vědecké Sekce optiky. Hlavní náplní projektového managementu budou realizace projektů aplikovaného výzkumu a vývoje inovativních technologií a produktů v oblastech  digitalizace, senzoriky, materiálového inženýrství, AI a další.

Náplň práce:

  • Komunikace a koordinace projektů aplikovaného VaV
  • Komunikace s poskytovateli evropské i tuzemské dotační podpory, s partnery a dodavateli
  • Odpovědnost za plnění plánů realizací projektů, včetně rozpočtu a harmonogramu dílčích aktivit
  • Tvorba a koordinace specifikací dle požadavků zákazníka, jednotlivých strategií v rámci aplikovaných projektů
  • Tvorba a reporting projektů vedení
  • Příprava administrativních podkladů v kooperaci s právním oddělením FZU
  • Zpracování a kontrola dílčích částí výkazů a dalších relevantních dokumentů v rámci předkládání zpráv o realizacích projektů

Požadavky:

  • Ukončené VŠ vzdělání ekonomického či technického zaměření
  • Prokazatelnou zkušenost na obdobné pozici v obchodní či průmyslové sféře (nejméně 5 let)
  • Výborné komunikační a organizační schopnosti, proaktivní přístup a týmovost
  • Analytické myšlení i kreativní přístup
  • Schopnost nastavit a dodržovat termíny
  • Řidičský průkaz skupiny B, (aktivní řidič)
  • Zkušenosti s prací v prostředí v. v. i. výhodou

Nabízíme:

  • Zajímavou a rozmanitou práci na plný úvazek
  • Příležitost participovat na chodu a rozvoji špičkové výzkumné organizace
  • Dynamickou práci dle vlastního časového rozložení, možnost čerpat home office
  • Interní kurzy angličtiny
  • Podporu dalšího vzdělávání, osobního rozvoje a růstu
  • Flexibilní pracovní dobu
  • 5 týdnů dovolené a 6 dnů osobního volna
  • Příspěvek na penzijní/ životní pojištění
  • Stravenkovou kartu
  • Multisport kartu a další zaměstnanecké výhody

Detailnější informace o našich hodnotách, principech a možnostech naleznete na stránce Proč FZU? | FZU.

Nástup je možný co nejdříve nebo dle dohody.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis v českém a anglickém jazyce na níže uvedený e-mail kontaktní osoby.
Do předmětu zprávy vložte název inzerované pozice.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZÚ, na adrese: https://www.fzu.cz/o-fzu/uredni-deska/zpracovani-osobnich-udaju.