Rozhlasový pořad o ženách ve středověku, kde nad výsledky současného bádání hovoří historičky umění Helena Dáňová a Klára Mezihoráková z Ústavu dějin umění AV ČR, organizátorky podzimní mezinárodní konference „Queens, Noblewomen, and Burgher Women, 1300–1550: Initiative-takers or Passive Patrons“. V pořadu zazní ukázky z knihy Kristiny Pisánské „Město dam“, v překladu Věry Soukupové.
Koncem roku vyšla poslední kniha z končícího projektu NAKI – Virtuální rekonstrukce knižních celků: „Fragmenty českých knižních sbírek v evropských knihovnách – Žitava, Drážďany, Vratislav, Vídeň, Řezno, Paříž.“
Případová studie z oblasti digital humanities „Umelá inteligencia pomáha sprístupňovať písomné dědičstvo“ prof. Dušana Katuščáka (Ústav bohemistiky a knihovnictví, Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě, Slezská univerzita) v časopise „Knihovna: knihovnická revue“ (2022/2) je dostupná online. Zavádí nás do problematiky umělé inteligence, která pomáhá zpřístupnit písemné dědictví. Představuje výsledky slovenského projektu aplikovaného výzkumu, který se zaměřuje na oblast optického rozpoznávání historického tištěného písma.