Zahlavi

Volná místa

Postdoktorand(ka) do výzkumné skupiny CRL ODZ projektu RAMSES

Ústav jaderné fyziky AV ČR, v. v. i. vypisuje výběrové řízení na pozici

Hledáme mladou vědeckou pracovnici / mladého vědeckého pracovníka do týmu projektu RAMSES. Cílem projektu je rozšíření výzkumné infrastruktury ÚJF AV ČR v Řeži a vybudování laboratoře urychlovačové hmotnostní spektrometrie (AMS).

Náplň práce:

  • analýzy s využitím chromatografických metod, analýzy stabilních izotopů
  • analýzy 14C ve vybraných typech vzorků
  • příprava odborných publikací a prezentace na mezinárodních konferencích
  • příprava grantových aplikací

Požadujeme:

  • ukončené doktorandské studium z přírodních věd (fyzika, chemie) nebo relevantního oboru (postdoktorandská pozice je možná nejdéle po dobu pěti let po ukončení doktorandského studia)
  • zkušenost s chromatografickými metodami a/nebo s analýzami stabilních izotopů
  • dobrou znalost angličtiny

Nabízíme:

  • hlavní pracovní poměr se 100% úvazkem na dobu určitou (1 rok) s perspektivou dalšího prodloužení
  • stabilitu veřejné výzkumné instituce
  • zkrácenou pracovní dobu (36 hod/týdně)
  • pět týdnů dovolené + jeden týden dodatkové dovolené
  • příspěvek na stravování formou stravenek
  • možnost čerpání fondu FKSP pro volnočasové aktivity a dovolené
  • možnost zažádat o služební byt Akademie věd ČR
  • příjemný kolektiv

Mzda: 45 000,- Kč brutto (při plném úvazku)

Nástup: po domluvě během roku 2023

Kontakt: brabcova@ujf.cas.cz , prosíme o zaslání CV a kontaktních údajů

Operátor cyklotronu v oddělení urychlovačů

Ústav jaderné fyziky AV ČR v. v. i., Řež 130, 250 68 Husinec-Řež, hledá uchazeče na místo

operátora urychlovače částic - cyklotronu v oddělení urychlovačů.

Pracovní náplň:

  • provoz a obsluha urychlovače
  • údržba technologických částí urychlovače

Přednostně hledáme uchazeče s jednou z těchto specializací:

  • elektronik – realizace, oživování a údržba ovládacích, měřících a automatizačních systémů
  • vakuový technik - návrhy, realizace a údržba vakuových systémů
  • mechanik – návrhy, realizace a údržba mechanických a chladicích systémů

Požadujeme:

  • SŠ technického směru (jaderná fyzika, elektro, strojní)
  • velmi dobré technické schopnosti
  • spolehlivost, zodpovědnost, pečlivost
  • práce na PC (minimálně MS Office)
  • praktické zkušenosti v daném oboru výhodou
  • základní znalost AJ

Nabízíme:

  • zajímavou a různorodou práci
  • možnost odborného růstu (absolvování odborných kurzů a školení)
  • platové zařazení dle tabulek AV ČR (dosažené vzdělání, praxe)
  • 5 týdnů dovolené +1 týden dodatková dovolená
  • příplatek za rizikové prostředí
  • 36-ti hodinový pracovní týden - tři dvanáctihodinové směny (i noční)

Přihlášky se strukturovaným životopisem a kopiemi dokladů o vzdělání doručte na adresu:
Ústav jaderné fyziky AV ČR v. v. i., Referát osobní agendy, Řež 130, 250 68 Husinec-Řež

nebo elektronicky na e-mail: vycpalkova@ujf.cas.cz.

Vybraní zájemci budou pozváni k pohovoru.