Specialista*ka finančního řízení projektů

Perex

Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (FZU) je veřejná výzkumná instituce, zaměřená na základní a aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. jsme nejjvětším ústavem Akademie věd ČR s více než 1100 zaměstnanci, kde nemalý počet tvoří zahraniční pracovníci. Naší ambicí je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, kondenzovaných systémů, optiky, fyziky plazmatu a pevných látek a laserové fyziky.
V rámci FZU se realizuje celá řada dlouhodobých projektů, a to nejen vědecko-technického zaměření, ale například v oblasti rozvoje lidských zdrojů, manažerských dovedností apod. Tyto projekty mají za cíl vytvářet vhodné podmínky pro uskutečňování přelomových objevů a zajištění dlouhodobé strategie kvalitní vědecko-výzkumné činnosti ve FZU.

Text

Aktuálně hledáme do našeho nového projektového týmu kolegu / kolegyni na pozici Specialista*ka finančního řízení projektů.

Náplň práce:

  • Průběžná kontrola finančních operací a čerpání finančních prostředků v rámci projektů operačních programů
  • Příprava ekonomických a účetních podkladů pro potřeby realizačního týmu při sestavování dokumentů v rámci projektu
  • Zajišťování a kontrola obsahové a formální stránky podkladů pro správné zaúčtování, účetní evidenci a úhradu dokladů spjatých s projektem
  • Zajištění a kontrola podkladů dle potřeb ekonomického oddělení pro správné zařazení a evidenci majetku
  • Zpracování a kontrola finančních částí výkazů a dalších relevantních dokumentů v rámci předkládání zpráv o realizaci projektu
  • Zpracování, příprava a kontrola žádostí o platbu
  • Úzká spolupráce s realizačním týmem projektu a jeho členy

Požadavky:

  • Ukončené SŠ nebo VŠ vzdělání ekonomického směru
  • Praxe v oblasti financí min. 3 roky
  • Spolehlivost, samostatnost, týmová spolupráce
  • Pozitivní a proaktivní přistup k řešení úkolů a případných problémů
  • Výborná znalost práce s PC (MS Office)
  • Aktivní znalost anglického jazyka minimálně na úrovni B1
  • Zkušenost s finančním řízením projektů financovaných ze strukturálních fondů výhodou

Nabízíme:

  • Příležitost participovat na administraci unikátního vědeckého projektu
  • Zajímavou a rozmanitou práci na plný úvazek
  • Pracovní prostředí mezinárodního projektového týmu
  • Podporu dalšího vzdělávání, osobního rozvoje a růstu
  • Možnost práce z domu
  • 5 týdnů dovolené, 6 dnů osobního volna a další zaměstnanecké výhody

Nástup možný dle dohody.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis
na níže uvedenou e-mailovou adresu.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZÚ, na adrese: https://www.fzu.cz/zpracovani-osobnich-udaju