Možnosti pro budoucí vědecké uživatele
Přestože se zprovoznění EST očekává až v roce 2029, existuje mnoho aktivit, které směřují k posílení komunity slunečních fyziků v Evropském výzkumném prostoru. Tyto aktivity jsou organizovány především v rámci projektu SOLARNET a zahrnují účast na konferencích, workshopech a letních školách, možnost žádat o pobyty v partnerských institucích projektu SOLARNET, či žádat o pozorovací čas na existujících evropských slunečních dalekohledech (GREGOR, SST, THEMIS, VTT).
Aktuální výzvy budou zveřejňovány zde.
Výzva programu SOLARNET Access Time (do 20.1. 2023)
V rámci projektu SOLARNET byla oznámena výzva na podávání pozorovací programů na dalekohledy GREGOR, SST a THEMIS s realizací od dubna do září 2023. Žádosti je potřeba odeslat do 20. ledna 2023. Detailní informace o výzvě naleznete zde.
Výzva programu SOLARNET Access Time (do 20.1. 2022)
V rámci projektu SOLARNET byla oznámena výzva na podávání pozorovací programů na dalekohledy GREGOR, SST a THEMIS. V případě dalekohledů SST a THEMIS jde o návrhy na celou pozorovací sezónu (duben až říjen). V případě dalekohledu GREGOR jde o návrhy na první polovinu pozorovací sezóny (duben až srpen). Žádost je potřeba odeslat do 20. ledna, 202ě. Detailní informace o tom, jak o pozorovací čas žádat jsou k dispozici zde.
Výzva programu SOLARNET na letní školu (do 31. 5. 2021)
V rámci projektu SOLARNET byla oznámena lení škola “High Resolution Solar Physics“, která se bude konat na univerzitě v Grazu (Rakousko) od 30. srpna do 3. září. Bližší informace o škole a o tom jak se na ni přihlásit jsou k dispozici zde.
Výzva programu SOLARNET Mobility (vyhodnocení výzev dvakrát ročně)
V rámci projektu SOLARNET Mobility je po celý rok možno žádat o krátkodobé pro mladé, ale i zkušené výzkumné pracovníky. Výzva je aktuální po celou dobu trvání projektu SOLARNET, tedy do 31.12.2022. Podrobné informace o programu mobility mladých a zkušených výzkumníků naleznete zde.