UACH > O NÁS > Pracovní příležitosti – kariéra

Pracovní příležitosti – kariéra

ŘEDITEL/KA ÚSTAVU ANORGANICKÉ CHEMIE AV ČR, v. v. i.

Inzerat - Reditel(ka) UACH

Oznámení o vyhlášení výběrového řízení na obsazení funkce ředitelky/ředitele Ústavu anorganické chemie AV ČR, v. v. i. (ÚACH)

Rada Ústavu anorganické chemie AV ČR, v. v. i. vyhlašuje veřejné výběrové řízení na obsazení funkce ředitelky/ředitele pracoviště.

Předpokládané funkční období: od 1. srpna 2023 do 31. července 2028.

POŽADAVKY

  • splnění zákonných podmínek podle ustanovení § 17, odstavec (4) – (6) zákona č. 341/2005 Sb., o veřejných výzkumných institucích v platném znění
  • vysokoškolské vzdělání a vědecká hodnost
  • významné vědecké výsledky
  • organizační schopnosti a manažerské zkušenosti
  • aktivní znalost anglického jazyka, další jazykové znalosti jsou výhodou
  • morální a trestní bezúhonnost

Ředitel/ka pracoviště nesmí být členem/členkou řídících nebo kontrolních orgánů právnických osob provozujících podnikatelskou činnost a nesmí se podílet na podnikání právnických osob působících v oblasti, která je předmětem činnosti pracoviště. Uvedené omezení se nevztahuje na správu vlastního majetku (§ 17 odst. 6 zákona č. 341/2005 Sb.).

PŘIHLÁŠKY a jejich přílohy se podávají písemně v českém nebo v anglickém jazyce.

K přihlášce přiložte:

  • strukturovaný životopis
  • doklady o splnění zákonných podmínek podle ustanovení § 17, odst. (4) – (6) zákona č. 341/2005 Sb. (Uchazeč, který není státním občanem České republiky, přiloží čestné prohlášení prokazující splnění podmínek podle § 17 odst. 4 zákona č. 341/2005 Sb.)
  • doklady o dosažené kvalifikaci
  • přehled dosavadní praxe
  • stručné písemné vyjádření ke koncepci a řízení Ústavu anorganické chemie AV ČR, v. v. i.
  • kontaktní údaje

Přihlášky musejí být doručeny jak písemně, tak elektronicky. Dokumenty zasílané elektronicky musí být doručeny v zaheslované složce/souboru a heslo pro jejich otevření bude uvedeno uvnitř písemné přihlášky.

Přihlášky je třeba doručit nejpozději do 28. dubna 2023 do 15.00 hod.

Adresa pro zaslání přihlášky:

Ústav anorganické chemie AV ČR, v. v. i.
Husinec-Řež č.p. 1001
250 68 Řež

E-mailová adresa pro elektronické přihlášky: hejhalova@nulliic.cas.cz

Obálku označte zřetelně nápisem „Výběrové řízení ředitel/ka ÚACH“

Další informace lze nalézt na adrese: www.iic.cas.cz

SYNTETICKÝ CHEMIK, ODBORNÝ NEBO VĚDECKÝ PRACOVNÍK ČI POSTDOKTORAND

Základní popis

  • Jedná se o práci na pomezí anorganické a organické chemie.

Náplň práce

  • Syntéza nových elektro-neutrálních a iontových klastrových sloučenin boru, jejich komplexů s přechodnými kovy a funkčních molekul pro pokročilé aplikace, především ve vývoji nových netradičních léčiv.
  • Většinu náplně bude představovat samostatná práce v laboratoři, zejména příprava nových látek s cílenými vlastnostmi a jejich charakterizace.
  • Příprava podkladů pro publikační výstupy a periodické zprávy projektů.

Požadavky

  • Ukončené VŠ vzdělání v oboru anorganická, organická chemie, či podobném oboru, Ph.D. titul je výhodou.
  • Alespoň středně pokročilá znalost anorganické či organické syntézy.
  • Základní znalosti charakterizace látek metodami NMR, MS, UV-Vis spektroskopie a dalších metod.
  • Odpovědnost, spolehlivost a motivace přispět ke splnění společných cílů.
  • Znalost MS Office; znalost práce s odbornou literaturou.
  • Anglický jazyk na dobré úrovni.
  • Ochota k učení se nových věcí.

Co nabízíme

  • Plný pracovní úvazek.
  • Různorodou pracovní náplň v základním výzkumu.
  • Práci v renomovaném mezioborovém kolektivu, který spolupracuje se špičkovými světovými pracovišti.
  • Možnost práce na výzkumu orientovaném na využití v praxi, možnosti dalšího studia a vzdělávání.
  • Nástup dle dohody.

Místo pracoviště

  • Husinec - Řež
  • Výborná dopravní dostupnost z Prahy (vlak, bus, kolo).

Kontakt

  • Pokud Vás nabídka zaujala, pošlete prosím motivační dopis, spolu s vaším strukturovaným životopisem a doporučením Vašeho předchozího zaměstnavatele či školitele na na e-mailovou adresu gruner@nulliic.cas.cz (Bohumír Grüner).