Laboratorní technik / technička

Perex

Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (FZÚ) je veřejná výzkumná instituce, zaměřená na základní a aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. FZÚ je největším ústavem Akademie věd České republiky s více než 1300 zaměstnanci, kde nemalý počet tvoří zahraniční pracovníci. Ambicí FZÚ je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, kondenzovaných systémů, optiky, fyziky plazmatu a pevných látek a laserové fyziky.

Text

Hledáte zajímavou a různorodou práci v laboratoři? Zajímá vás fyzika částic a chcete zkusit kromě testování třeba i trochu programovat? Právě hledáme nového kolegu / kolegyni do naší laboratoře pro testování křemíkových vzorků!

Více o laboratoři: Nejznámější z projektů, kterých se účastníme, je experiment ATLAS na urychlovači LHC v Evropském středisku CERN v Ženevě. Podíleli jsme se na jeho přípravě, výrobě, kompletaci a dále na sběru dat a jejich zpracování. Toto úsilí vedlo k objevu Higgsova bosonu v roce 2012, za který byla následně udělena Nobelova cena teoretikům, kteří jeho existenci o 50 let dříve předpověděli. Nyní se v laboratoři pro testování křemíkových detektorů věnujeme přípravě modernizace vnitřního detektoru ATLAS proměřováním charakteristik senzorů před a po ozáření a organizací testování těchto detektorů.

Náplň práce:

  • ​​práce v laboratoři s moderní měřící technikou
  • testování křemíkových detektorů a polovodičových testovacích struktur
  • vývoj a úprava měřících programů v jazycích LabVIEW a Python
  • analýza výsledků a vyhotovení reportů
  • nahrávání naměřených dat do databáze
  • práce na mezinárodním projektu v rámci spolupráce s laboratoří CERN

Požadavky:

  • SŠ/VŠ vzdělání technického typu
  • znalost programování v LabVIEW a v Pythonu
  • zkušenost s laboratorní prací
  • dobré komunikační schopnosti, spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost

Nabízíme:

  • zajímavou práci na plný úvazek / zkrácený úvazek
  • podporu dalšího vzdělávání a osobního rozvoje
  • výuku anglického jazyka přímo na pracovišti
  • 5 týdnů dovolené + 6 dnů osobního volna
  • flexibilní pracovní dobu
  • stravenkový paušál
  • po roce zaměstnání příspěvek na penzijní připojištění a na dovolenou
  • Multisport kartu

Nástup možný dle dohody.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis. Kontakt: Mgr. Simona Dačeva, Na Slovance 1999/2 | 182 21 Praha 8 | Czech Republic
Email: daceva [at] fzu [dot] cz

Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZÚ, na adrese: https://www.fzu.cz/zpracovani-osobnich-udaju