Odborný/á pracovník/pracovnice skupiny růstu krystalů

Perex

Do Oddělení chemie  hledáme kolegyni/kolegu na pozici

Odborný/á pracovník/pracovnice skupiny růstu krystalů

Uplatnění na této pozici může najít jak absolvent/ka VŠ, tak uchazeč/ka se SŠ vzděláním s praxí a zkušenostmi v oboru. Ve Skupině jsou řešeny výzkumné úkoly s cílem připravit nové anorganické materiály, což vyžaduje práci se specifickými zařízeními, jejich obsluhu, případně i údržbu. Některé činnosti mohou být spíše rutinního charakteru, při jiných úkolech se Vám bude hodit manuální zručnost, fyzická síla, technický rozhled a schopnost přicházet s vlastním řešením.

Text

Náplň práce:

  • příprava anorganických materiálů ve formě prášků, keramik a krystalů
  • obsluha a údržba elektrotechnických zařízení, jako jsou laboratorní komorové a trubkové pece, různé typy vývěv, tažička Czochralskiho
  • konstrukce a částečně i zhotovování kovových a keramických doplňků k těmto zařízením
  • práce s tlakovými lahvemi, redukčními ventily, rozvody plynů atp.
  • chemické výpočty (váhové složení nových anorganických materiálů)
  • navažování na analytických vahách
  • další související činnosti

Požadujeme:

  • VŠ/SŠ chemicko-technologického směru
  • u SŠ praxi v oboru minimálně 5 let
  • samostatnost, zodpovědnost, pečlivost
  • vysokou preciznost, zejména při navažování malých množství materiálů
  • technickou a manuální zručnost,
  • schopnost dlouhodobé koncentrace na řešený pracovní úkol
  • zájem získávat nové profesní zkušenosti a odborné znalosti
  • znalost českého jazyka minimálně na komunikativní úrovni
  • znalost anglického jazyka minimálně na úrovni porozumění psanému textu

Uvítáme, ale není podmínkou:

  • širší technický rozhled
  • praktické zkušenosti s elektrotechnickými a mechanickými zařízeními

Nabízíme:

  • příležitost participovat na chodu špičkové výzkumné organizace
  • pracovní smlouvu na dobu určitou 1 rok s předpokladem prodloužení
  • rozmanitou práci na plný úvazek
  • podporu dalšího vzdělávání
  • 5 týdnů dovolené a 6 dnů zdravotního volna (sick days)
  • stravenkový paušál
  • po prvním roce zaměstnání příspěvky na rekreaci, kulturu a sport
  • příspěvek na penzijní/životní pojištění po prvním roce zaměstnání
  • multisport kartu

Více informací najdete na Proč FZU? | FZU (https://www.fzu.cz/kariera/proc-fzu)

Nástup možný dle dohody, nejpozději od 1.9.2023.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis v českém jazyce na e-mail: kariera [at] fzu [dot] cz.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZÚ, na adrese: https://www.fzu.cz/zpracovani-osobnich-udaju.