Akademie věd ČR - Akademie věd ČR

Volná místa

CAD konstruktér/konstruktérka CATIA V5 pro fúzní experiment tokamak COMPASS-U

Ústav fyziky plazmatu AV ČR v současnosti konstruuje nové velké fyzikální experimentální zařízení pro výzkum termojaderné fúze (tokamak COMPASS Upgrade) a hledá mechanické inženýry/konstruktéry, kteří se budou podílet na realizaci zařízení.
Náplň práce:
Vývoj komponent tokamaku a jeho diagnostických systémů ve spolupráci s fyziky a inženýry
Tvorba 3D modelů a sestav v CAD softwaru CATIA V5
Spolupráce na přípravě 2D výrobních výkresů
Optimalizace návrhu ve spolupráci s ANSYS výpočtáři
Komunikace a spolupráce s externími dodavateli a firmami
Zajišťování technické úrovně finálních komponent zařízení
Úzká spolupráce s techniky při kompletaci nového zařízení
Požadavky:
  • Znalost softwaru CATIA V5
  • VŠ strojního zaměření
  • Schopnost pracovat v dynamickém, kolaborativním prostředí
  • Ochota učit se nové dovednosti a technologie
  • Zodpovědnost, pečlivost, samostatnou iniciativu při řešení vývojových úkolů
  • Dobrá ústní a písemná komunikace v angličtině
Výhodou:
  • Znalost materiálů specificky využitelných ve vakuové a kryogenní technice
Nabízíme:
  • Hlavní pracovní poměr ve stabilní instituci
  • Práci na unikátním vědeckém projektu
  • 5 týdnů dovolené
  • Sickdays
  • Flexibilní začátek a konec pracovní doby
  • Stravenkový paušál a jiné benefity

Další informace:

Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Zařazeno: Technika a vývoj, Konstruktér, Věda a výzkum
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Kontakt:

IT administrátor / administrátorka
Ústav fyziky plazmatu AV ČR v současnosti konstruuje nové velké fyzikální experimentální zařízení pro výzkum termojaderné fúze (tokamak COMPASS Upgrade) a hledá IT administrátora / administrátorku pro posílení týmu, který spravuje IT infrastrukturu vědeckého zařízení. IT infrastruktura se skládá ze 17 HW serverů s 50 virtuálními servery, z cca 120 stanic a 15 sběrů dat. Infrastruktura má cca 260 aktivních účtů, včetně mnoha externích i mezinárodních.
  • administrace serverů a pracovních stanic (Linux/Windows)
  • správa datových úložišť (Linux, ZFS)
  • údržba HW
  • IT automatizace (SaltStack)
Požadavky:
  • dobrá znalost administrace Linuxu
  • zkušenosti s automatizací IT (SaltStack / Ansible, apod.)
  • zkušenosti se správou sítí
  • orientace v hardwaru
  • orientace ve virtualizaci (KVM/QEMU, lxc, Proxmox)
  • schopnost pracovat v týmu a ochota učit se novým věcem
  • samostatná iniciativa při řešení úkolů
  • Angličtina (pokročilá) - dobrá ústní a písemná komunikace v angličtině (cca třetina zaměstnanců jsou cizinci)
Výhodou:
  • znalost Dockeru
  • znalost administrace MS Windows
  • zkušenosti se ZFS, git a Mikrotik

Co vám můžeme nabídnout:

  • hlavní pracovní poměr ve stabilní instituci
  • práci na unikátním vědeckém projektu
  • sickdays
  • flexibilní začátek a konec pracovní doby
  • stravenky a jiné benefity
Informace o pozici:tokos@ipp.cas.cz