Zahlavi

Volná místa

Laboranta / laborantku radiouhlíkové laboratoře CRL

Ústav jaderné fyziky AV ČR, v. v. i. vypisuje výběrové řízení na pozici

Plný název poptávané pozice je „chemik laborant“

Co musíte splňovat?

  • Minimálně středoškolské vzdělání (chemický obor je preferován).
  • Práce s PC (minimálně MS Office).
  • Praxe v analytické laboratoři výhodou, absolventa rádi zaučíme.

Co u nás budete dělat?

  • Zpracovávat zejména archeologické a geologické vzorky pro radiouhlíkové datování.
  • Vést dokumentaci ke zpracovávaným vzorkům.

Co Vám nabídneme?

  • Hlavní pracovní poměr ve stabilní veřejně výzkumné instituci.
  • Zkrácenou pracovní dobu (36 hod/týdně – při 100 % úvazku).
  • Pět týdnů dovolené + jeden týden dodatkové dovolené.
  • Příspěvek na stravování formou stravenek + kantýnu přímo v areálu.
  • Příspěvek z fondu kulturních a sociálních potřeb (rekreace, tábory, divadlo, brýle apod.)
  • Vzdělávání v rámci platné pracovněprávní legislativy, jazykové kurzy.
  • Přátelský a příjemný kolektiv.
  • Možnost parkovat v uzavřeném a střeženém areálu.
  • Možnost zažádat o služební byt Akademie věd ČR.
  • Nástup možný ihned nebo po domluvě.

Místo výkonu práce: Praha 8 (Bulovka) a Řež u Prahy (na trati Praha – Ústí nad Labem, 21 minut vlak z Masarykova nádraží, 12 minut vlak z Kralup nad Vltavou, 20 minut BUS z Kobylis)

Pokud Vás tato pozice zaujala, zašlete nám Váš strukturovaný životopis s kopií dokladu o dosaženém vzdělání na e-mailovou adresu vycpalkova@ujf.cas.cz.

Postdoktorand(ka) v experimentu ALICE

Hledáme vědeckou pracovnici/vědeckého pracovníka do Skupiny ultrarelativistických těžkých iontů. Tato skupina se zabývá po řadu let výzkumem vlastností horké a husté jaderné hmoty, která je ve fázi kvarkového-gluonového plazmatu (QGP). Výzkum je prováděn v rámci naší účasti na experimentech ALICE v laboratoři CERN a STAR v Brookhavenské národní laboratoři (BNL). Skupina se dále podílí na projektu inovace vnitřního dráhového detektoru ITS3 experimentu ALICE pro období LHC Run4 a přípravě budoucího experimentu ALICE3, který nahradí stávající experiment ALICE po roce 2030.

Náplň práce:

  • analýza experimentálních dat z experimentu ALICE se zaměřením na vlastnosti tvrdých sond (jety, těžké kvarky nebo kvarkonia)
  • účast na sběru dat na experimentu ALICE v laboratoři CERN
  • práce na projektu inovace vnitřního dráhového detektoru ITS3 a na přípravě budoucího experimentu ALICE3 (testování radiační odolnosti, simulace, příprava software)
  • příprava odborných publikací a prezentace na mezinárodních konferencích
  • příprava grantových přihlášek

Požadavky:

  • ukončené doktorandské studium v oboru částicové nebo jaderné fyziky (ne starší než pět let)
  • znalost C++, Python, ROOT, případně metod strojového učení
  • zkušenosti s prací s křemíkovými detektory jsou vítány
  • velmi dobrá znalost angličtiny
  • schopnost pracovat v mezinárodním týmu

Nabízíme:

  • hlavní pracovní poměr se 100% úvazkem na dobu určitou (1 rok) s perspektivou dalšího prodloužení o 2 roky
  • stabilitu veřejné výzkumné instituce
  • zkrácenou pracovní dobu (36 hod/týdně)
  • pět týdnů dovolené + jeden týden dodatkové dovolené
  • příspěvek na stravování formou stravenek
  • možnost čerpání fondu FKSP pro volnočasové aktivity a dovolené
  • možnost zažádat o služební byt Akademie věd ČR
  • příjemný kolektiv

Zájemce prosíme o zaslání následujících dokumentů

  • motivační dopis
  • životopis
  • seznam publikací
  • tři doporučující dopisy

na níže uvedenou emailovou adresu do 1. 9. 2023.  Pozice zůstane otevřena, dokud nebude obsazena.

Kontaktní osoba:  RNDr. Filip Křížek, Ph.D., krizek@ujf.cas.cz

Postdoktorand(ka) v experimentu STAR a experimentu ePIC v laboratoři BNL (USA)

Postdoktorand(ka) v experimentu STAR a experimentu ePIC v laboratoři BNL (USA)

Hledáme vědeckou pracovnici/vědeckého pracovníka do skupiny Ultrarelativistických těžkých iontů. Tato skupina se zabývá po řadu let výzkumem vlastností horké a husté jaderné hmoty, která je ve fázi kvarkového-gluonového plazmatu (QGP). Výzkum je prováděn v rámci naší účasti na experimentech STAR v Brookhavenské národní laboratoři (BNL) a ALICE v laboratoři CERN. V současné době skupina rozšiřuje své zaměření na nový experiment ePIC, který je připravován pro nový urychlovač EIC (Electron-Ion Collider) v BNL.

  • analýza experimentálních dat experimentu STAR se zaměřením na vlastnosti tvrdých sond (jety, těžké kvarky a kvarkonia)
  • účast na sběru dat experimentu STAR v laboratoři BNL
  • příprava experimentu ePIC na EIC (simulace, příprava software, resp. spolupráce na vývoji měření luminosity a instrumentace pro elektronové taggování s týmem experimentu ePIC na ČVUT v Praze)

Požadavky:

  • zkušenosti s vývojem detektorů (scintilační detektory a SiPM technologie, vyčítací a řídicí elektronika) jsou vítány

Nabízíme:

  • životopis

Kontaktní osoba:  doc. RNDr. Jana Bielčíková, Ph.D., bielcikova@ujf.cas.cz

Operátor cyklotronu v oddělení urychlovačů

Ústav jaderné fyziky AV ČR v. v. i., Řež 130, 250 68 Husinec-Řež, hledá uchazeče na místo

operátora urychlovače částic - cyklotronu v oddělení urychlovačů.

Pracovní náplň:

  • provoz a obsluha urychlovače
  • údržba technologických částí urychlovače

Přednostně hledáme uchazeče s jednou z těchto specializací:

  • elektronik – realizace, oživování a údržba ovládacích, měřících a automatizačních systémů
  • vakuový technik - návrhy, realizace a údržba vakuových systémů
  • mechanik – návrhy, realizace a údržba mechanických a chladicích systémů

Požadujeme:

  • SŠ technického směru (jaderná fyzika, elektro, strojní)
  • velmi dobré technické schopnosti
  • spolehlivost, zodpovědnost, pečlivost
  • práce na PC (minimálně MS Office)
  • praktické zkušenosti v daném oboru výhodou
  • základní znalost AJ

Nabízíme:

  • zajímavou a různorodou práci
  • možnost odborného růstu (absolvování odborných kurzů a školení)
  • platové zařazení dle tabulek AV ČR (dosažené vzdělání, praxe)
  • 5 týdnů dovolené +1 týden dodatková dovolená
  • příplatek za rizikové prostředí
  • 36-ti hodinový pracovní týden - tři dvanáctihodinové směny (i noční)

Přihlášky se strukturovaným životopisem a kopiemi dokladů o vzdělání doručte na adresu:
Ústav jaderné fyziky AV ČR v. v. i., Referát osobní agendy, Řež 130, 250 68 Husinec-Řež

nebo elektronicky na e-mail: vycpalkova@ujf.cas.cz.

Vybraní zájemci budou pozváni k pohovoru.