Web editor/ka – částečný úvazek

Perex

Fyzikální ústav patří mezi nejúspěšnější výzkumné instituce v České republice. Každoročně u nás vzniká mnoho excelentních výsledků, které je potřeba komunikovat veřejnosti a dalším cílovým skupinám.

Text

Do našeho týmu PR a popularizace hledáme novou kolegyni/kolegu, která/ý bude o dění ve FZU informovat prostřednictvím webových stránek, zajistí jejich správu a další činnosti.

Jaká bude náplň práce?

  • Podpora uživatelů a dílčích editorů webu - řešení nahlášených chyb, úpravy dle požadavků, komunikace s uživateli
  • Správa a editace obsahu webových stránek FZU v redakčním systému na základě dodaných podkladů (obrázky, text)
  • Pokročilé stylistické úpravy textů, grafické úpravy obrázků
  • Školení dalších editorů webu v rámci instituce
  • Komunikace napříč institucí i s dodavateli k úpravám webových stránek, testování úprav
  • Doplňková tvorba obsahu pro sociální sítě ve spolupráci s dalšími členy týmu, spolupráce na správě vybraných sociálních sítí FZU

Co požadujeme?

  • Minimálně SŠ vzdělání, VŠ se zaměřením na fyziku, přírodní a technické obory nebo IT výhodou, ale ne podmínkou
  • Velmi dobré komunikační schopnosti, výborný písemný projev v českém jazyce
  • Zkušenost s prací v redakčních systémech (Drupal, Wordpress, apod.)
  • Znalost HTML a CSS
  • Pokročilá znalost anglického jazyka slovem a písmem
  • Zodpovědný a samostatný přístup, schopnost vlastního úsudku, schopnost učit se novým věcem a práci s novými technologiemi
  • Grafické cítění, znalost grafických a střihačských programů (Adobe InDesign, Illustrator, Premiere, Corel, ...) výhodou, možnost zaškolení v rámci pozice
  • Zkušenost na obdobné pozici výhodou
  • Zkušenost s emailingovými a analytickými nástroji výhodou
  • Zájem o práci v akademickém prostředí a o výzkum v oblasti fyziky

Co nabízíme?

  • Práci na zkrácený úvazek (0,5) na dobu určitou (1 rok)  s možností prodloužení
  • Pohodový pracovní tým s přátelskou atmosférou a vzájemným respektem
  • Podporu dalšího vzdělávání - odborná školení a jazykové kurzy
  • Pružnou pracovní doba
  • 5 týdnů dovolené + 6 dní osobního volna
  • Po prvním roce zaměstnání příspěvky z fondu zaměstnavatele
  • Stravenkový paušál

Proč pracovat ve FZU?

Více informací zde: https://www.fzu.cz/kariera/proc-fzu

Termín nástupu: Ihned nebo dle dohody.

Pracoviště: Praha 8, v blízkosti metra C - Ládví

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis na e-mail: kariera [at] fzu [dot] cz

Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZU na adrese: https://www.fzu.cz/zpracovani-osobnich-udaju