Vítejte na stránkách pro veřejnost a novináře

Myslíte si, že moderní věda je příliš složitá a nepochopitelná? A že její objevy nemají žádné praktické využití? Pak jste tady správně. Zde vás totiž vyvedeme z omylu.

V této sekci vám ukážeme, čím je náš výzkum zajímavý i užitečný. Zprávy jsou stručné, srozumitelné, ověřené – prostě věda z první ruky, přímo od profesionálů.

Pokud jste novinář(ka) a některé téma vás zaujme, kontaktujte pro další informace Mgr. Jana Koláře, Ph.D. (kolar@ueb.cas.cz), Ing. Radoslavu Kvasničkovou (kvasnickova@ueb.cas.cz, za výzkumný program Potraviny pro budoucnost Strategie AV21 a Centrum strukturní a funkční genomiky rostlin), nebo rovnou příslušné vědce.

Máte-li zájem o akce pro veřejnost, školní skupiny nebo pedagogy, spojte se s Mgr. Markétou Fílovou (filova@ueb.cas.cz).

Na této stránce přinášíme odkazy na nejnovější příspěvky z celé sekce Pro veřejnost a novináře. Mnohem více jich najdete v jednotlivých rubrikách.

Poslední novinky z Ústavu experimentální botaniky

1.9.2023

Expertům z našeho genomického centra se podařilo objevit v DNA pšenice takzvaný rekombinační hotspot, který usnadní její křížení s planými druhy.

24.8.2023

Ke šlechtění nových, odolných plodin s vyšším výnosem by měl napomoci důležitý projekt našeho ústavu a jeho partnerů, který ve výzvě Špičkový výzkum podpořil Operační program Jan Amos Komenský.

5.8.2023

Zajímá se vaše dítě o přírodní vědy a je mu 7–12 let? Pak ho rádi přivítáme v našem kroužku, kde si kluci a děvčata vyzkoušejí práci skutečných vědců.

19.7.2023

Trny nebo ostny vznikly během evoluce z mnoha různých rostlinných orgánů. Jistě si na mnohé pichlavé rostliny z naší přírody vzpomenete. Ale věděli jste, že i kmen stromu může být porostlý efektními trny?

30.6.2023

Třicátého června 2023 jsme na pražském pracovišti přivítali hosty z afrického Somalilandu v čele s ministrem zemědělství. S představiteli ústavu diskutovali o možnostech případné budoucí spolupráce.

30.6.2023

Odborníci ze společného pracoviště našeho ústavu a Univerzity Palackého v Olomouci se podíleli na objevu, který podstatně rozšiřuje znalosti o důležitých rostlinných hormonech brassinosteroidech.

Syndikovat obsah