Programátor/ka vědeckého software

Perex

FZU – Fyzikální ústav Akademie věd ČR je přední veřejná výzkumná instituce se sídlem v Praze. FZU je největším ústavem Akademie věd ČR s více než 1100 zaměstnanci a zaměřuje se na základní i aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. Naši špičkoví výzkumníci a výzkumnice se snaží porozumět a vysvětlit základní jevy a procesy fungování světa a reagovat tak na aktuální vědecké a technické výzvy naší společnosti.

Text

Do vědeckého týmu Oddělení strukturní analýzy Sekce fyziky pevných látek na pracovišti Cukrovarnická hledáme nového kolegu/kolegyni na výše zmiňovanou pozici.

Budete součástí vědeckého oddělení a Vaším hlavním úkolem bude poskytovat efektivní IT podporu v oblasti programování vědeckého software pro zpracování experimentálních dat.

Co Vás čeká:

  • Programování uživatelského prostředí vědeckého softwaru
  • Optimalizace výkonu software pomocí paralelizace a využití GPU
  • Spoluúčast a tvorba vlastní agendy při vývoji software • Další operativní úkoly v oblasti IT

Kvalifikační požadavky:

  • SŠ /VŠ vzdělání – IT/ technického zaměření výhodou
  • Zkušenost s programováním v objektově orientovaném programovacím jazyce
  • Kooperativní přístup a kreativní myšlení
  • Schopnost samostatné práce i práce v týmu
  • Dobrá znalost angličtiny nutností
  • Znalost češtiny není podmínkou
  • Výhodou, nikoli však podmínkou je:
  • Znalost programovacího jazyka jazyka C++
  • Znalost programovacího jazyka Fortran
  • Zkušenost s prací v OpenGL a s grafickou knihovnou WXWidgets

Co Vám nabízíme:

  • Odbornou práci pro prestižní vědeckou instituci v mezinárodním prostředí
  • Spolupráci v úspěšném vědeckém týmu
  • Prostor pro vlastní rozvoj a kreativitu
  • Podporu dalšího vzdělávání, odborné jazykové kurzy
  • Podporu profesního a soukromého života – flexibilní pracovní doba, možnost občasné práce z domova
  • 5 týdnů dovolené + 6 dnů osobního volna
  • Stravenkový paušál, Multisport karta, sportoviště přímo v areálu (tenis, volejbal, basketbal, stolní tenis)
  • Po prvním roce příspěvek na penzijní a životní připojištění, příspěvek na dovolenou, kulturu či sport
  • Návštěvní místnost pro děti přímo v areálu pracoviště

Doplňující informace:

  • Pracovní poměr na dobu určitou 1 rok s perspektivou dlouhodobé spolupráce
  • Plný úvazek, možnost zkráceného úvazku (min. 0,6)
  • Nástup možný IHNED (nebo dle dohody)
  • Místo výkonu práce – Praha 6 – Střešovice
  • Vhodné pro studenty

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis na níže uvedený email.
Těšíme se na Vaše reakce!

Kontakt: Mgr. Monika Svobodová, Cukrovarnická 10/112 | 162 00 Praha 6| Czech Republic Tel.: +420 702 299 555| Email: monika [dot] svobodova [at] fzu [dot] cz

Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZU, na adrese: https://www.fzu.cz/zpracovani-osobnich-udaju